Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-03-27 12:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do lotniska

Olsztyn24
Wizualizacja terminalu lotniska w Szymanach
Tylko 45 minut zajmie podróż pociągiem ze stacji w Olsztynie do poru lotniczego w Szymanach. W 2016 r. taką możliwość zapewni odnowiony i nowy tor oraz urządzenia sterowania. Obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 61 mln zł realizują ostatni odcinek połaczenia. Postępuje budowa torów i peronu przy terminalu w Szymanach.

Trwa budowa nasypów kolejowych w Szymanach. Będą gotowe w kwietniu i wówczas zacznie się układanie podkładów. Wykonawca, firma NDI pracuje również przy nowym peronie. Gotowe są już fundamenty i ścianka peronowa. Kolejnym etapem będzie ułożenie nawierzchni peronu, który będzie miał wysokość 55 cm i zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Prace związane z układaniem torów i budową peronu zostaną zakończone latem. Pierwsze pociągi na nowym szlaku pojadą na początku 2016 roku.

W ramach inwestycji Polskie Linie Kolejowe zbudują 1,6 km torowiska. Powstanie nowy peron przy terminalu, który będzie wyposażony w wiatę oświetlenie oraz system informacji wizualnej. Obiekt będzie dostosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto inwestycja obejmuje budowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji w Szczytnie. Nowy system i urządzenia LCS usprawnią zarządzanie ruchem kolejowym z Olsztyna do Szyman.
R E K L A M A
banner
Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pasażerowie będą mogli dotrzeć koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do portu lotniczego Mazury w Szymanach w zaledwie 45 minut. Na trasie z Olsztyna do Szczytna pociągi pojadą do 100 km/h, a na odcinku ze Szczytna do Szyman 110 km/h.

Zakończony pierwszy etap prac polegał na położeniu nowych torów na odcinku Olsztyn – Szczytno linii nr 219 (44 km) oraz na stacji Szczytno na linii nr 35 (1 km). Wyremontowano również 10 kilometrowy odcinek linii nr 35 ze Szczytna do Szyman. Oprócz tego przebudowano perony i wymieniono nawierzchnię na 37 przejazdach kolejowo-drogowych.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl