Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-03-27 12:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do lotniska

Olsztyn24
Wizualizacja terminalu lotniska w Szymanach
Tylko 45 minut zajmie podróż pociągiem ze stacji w Olsztynie do poru lotniczego w Szymanach. W 2016 r. taką możliwość zapewni odnowiony i nowy tor oraz urządzenia sterowania. Obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 61 mln zł realizują ostatni odcinek połaczenia. Postępuje budowa torów i peronu przy terminalu w Szymanach.

Trwa budowa nasypów kolejowych w Szymanach. Będą gotowe w kwietniu i wówczas zacznie się układanie podkładów. Wykonawca, firma NDI pracuje również przy nowym peronie. Gotowe są już fundamenty i ścianka peronowa. Kolejnym etapem będzie ułożenie nawierzchni peronu, który będzie miał wysokość 55 cm i zapewni podróżnym wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Prace związane z układaniem torów i budową peronu zostaną zakończone latem. Pierwsze pociągi na nowym szlaku pojadą na początku 2016 roku.

W ramach inwestycji Polskie Linie Kolejowe zbudują 1,6 km torowiska. Powstanie nowy peron przy terminalu, który będzie wyposażony w wiatę oświetlenie oraz system informacji wizualnej. Obiekt będzie dostosowany także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto inwestycja obejmuje budowę Lokalnego Centrum Sterowania (LCS) na stacji w Szczytnie. Nowy system i urządzenia LCS usprawnią zarządzanie ruchem kolejowym z Olsztyna do Szyman.
R E K L A M A
banner
Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pasażerowie będą mogli dotrzeć koleją ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego do portu lotniczego Mazury w Szymanach w zaledwie 45 minut. Na trasie z Olsztyna do Szczytna pociągi pojadą do 100 km/h, a na odcinku ze Szczytna do Szyman 110 km/h.

Zakończony pierwszy etap prac polegał na położeniu nowych torów na odcinku Olsztyn – Szczytno linii nr 219 (44 km) oraz na stacji Szczytno na linii nr 35 (1 km). Wyremontowano również 10 kilometrowy odcinek linii nr 35 ze Szczytna do Szyman. Oprócz tego przebudowano perony i wymieniono nawierzchnię na 37 przejazdach kolejowo-drogowych.
Komentarze [4]
~lolo / 2015-03-29 13:04
~olsztyniak / 2015-03-27 20:38 Super!Bez lotniska Olsztyn i region zawsze bylby zasciankiem Olsztyn dalej nie będzie miał lotniska. (nie licząc tego czegoś na dajtkach)
~olsztyniak / 2015-03-27 20:38
Super!Bez lotniska Olsztyn i region zawsze bylby zasciankiem
~allensteiner / 2015-03-27 17:41
A grzyby jakieś tam rosną w pobliżu?
~olo / 2015-03-27 15:19
Kaktus mi wyrośnie jeśli to połączenie będzie realizowane poniżej godziny
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl