Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-03-31 16:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Nietypową galerię uruchomiono w pokoszarowych budynkach

Olsztyn24
W Galerii „Humanus” | Więcej zdjęć »
Galeria „Humanus”. Tak nazywa się nowe na mapie Olsztyna miejsce na kulturę i sztukę. Chociaż ulokowana w pokoszarowych budynkach przy ul. Marka Kotańskiego 1 galeria działa od kilku tygodni, dzisiaj (31.03) oficjalnie ją otwarto, łącząc otwarcie ze spotkaniem wielkanocnym wolontariuszy z projektu „Strażnicy Pamięci”.

Galeria jest prowadzona przez spółdzielnie socjalną, składającą się z osób niepełnosprawnych, mających trudności ze znalezieniem pracy. Osoby te wzięły sprawy w swoje ręce i przy wsparciu Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa i Banku Żywności w Olsztynie założyły przedsiębiorstwo społeczne. Działalność gospodarcza spółdzielni polegać będzie m.in. na renowacji i dalszej sprzedaży używanych przedmiotów, np. mebli, przedmiotów codziennego użytku czy płyt gramofonowych.

Galeria ma też inne pomysły na swoją działalność. Będzie tam prowadzony sklep z ręcznie wykonanymi przedmiotami, będzie przestrzeń do dyskusji na różne tematy, będzie miejsce spotkań z ciekawymi ludźmi. Obok sklepu urządzony zostanie warsztat, gdzie odnawiane lub produkowane będą sprzedawane później w galerii przedmioty.
R E K L A M A
banner
Dzisiaj w „Humanusie” na wielkanocnym śniadaniu spotkali się seniorzy, wolontariusze projektu „Strażnicy Pamięci” realizowanego przez Federację FOSa. Podczas spotkania starsi mieszkańcy rozmawiali o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych na Warmii i Mazurach.

Więcej o Galerii „Humanus” na naszych zdjęciach i multimediach.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
P L I K   M P 3
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie Galerii Humanus w Olsztynie

31-03-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl