Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Siemieniuk | 2015-04-02 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy strażacy otrzymają nowy samochód

Olsztyn24
Adam Krzyśków- prezes WFOŚiGW w Olsztynie(z lewej) pogratulował prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi uzyskania dofinansowania.
Od 2008 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podpisał 81 umów na dofinansowanie zakupu samochodów strażackich. Dzięki środkom z Unii Europejskiej docelowo uda się zakupić 89 pojazdów. We wtorek (31.03) podpisano ostatnią umowę dofinansowania zakupu samochodu strażackiego. Pojazd trafi do olsztyńskich strażaków.

Zakup samochodów strażackich jest możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie przewidziano w ramach 6. osi priorytetowej Środowisko przyrodnicze, działanie 6.2 Ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami i zniszczeniami, poddziałanie Bezpieczeństwo ekologiczne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazury na lata 2007-2013.

Pierwsze umowy WFOŚiGW w Olsztynie - jako Instytucja Pośrednicząca w przekazywaniu środków – podpisał w grudniu 2008 roku. Wówczas dofinansowanie otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie i Ochotnicza Straż Pożarna w Spytkowie.
R E K L A M A
banner
- Zakup tego samochodu był dla nas wielkim wsparciem – mówi dziś Zbigniew Mróz, prezes OSP Spytkowo. – Gdy otrzymaliśmy nowy samochód to automatycznie zostaliśmy wyznaczeni jako zabezpieczenie miasta Giżycka. Naszego „starego” dafa przekazaliśmy dla OSP Kamionki. Rocznie mamy około 150 wyjazdów do zdarzeń. Samochód, który otrzymaliśmy m.in. dzięki środkom Unii, doskonale spisuje się w akcjach ratowniczych – dodaje.

W ostatniej chwili z unijnego dofinansowania skorzystali strażacy z Komendy  Miejskiej Straży Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. We wtorek w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie podpisano umowę dofinansowania zakupu pojazdu.

- Bardzo cieszę się, że podpisaliśmy tę umowę, dzięki której będzie możliwy zakup kolejnego samochodu dla olsztyńskich strażaków – mówił podczas spotkania Piotr Grzymowicz. – Tym bardziej, że zdarzeń nieprzewidzianych, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa jest bardzo dużo.  Jeśli z jednej strony mamy bardzo dobrze przygotowanych strażaków, a z drugiej wysokiej klasy sprzęt to jestem przekonany, że nasi mieszkańcy są bezpieczni – dodaje.  

Samochód za kilka miesięcy trafi do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Olsztynie. Dołączy od do floty, która jest na bieżąco uzupełniania. Olsztyńscy strażacy od kilku lat z powodzeniem korzystają z dotacji zarówno ze środków krajowych, jak też i unijnych na zakup nowego sprzętu.   

- Pozyskaliśmy środki między innymi na zakup nośników wraz kontenerami: dekontaminacyjnym i kwatermistrzowskim – mówi komendant miejski PSP w Olsztynie bryg. mgr inż. Andrzej Górzyński. – Teraz nowy samochód, zastąpi 11-letni pojazd na podwoziu mercedesa, który z kolei zostanie przekazany do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gutkowie, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo- Gaśniczym. Mamy nadzieję, że pojazd będzie służył w tej jednostce jeszcze wiele lat – dodaje.

Koszt zakupu nowego samochodu oszacowano na ponad 690 tys. zł,  z czego 555 tys. zł będzie stanowiło dofinansowanie unijne. Będzie to jedyny samochód spośród floty w KM PSP z napędem na cztery koła.

Grzegorz Siemieniuk

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl