Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-04-07 17:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkoła Policealna organizuje mistrzostwa pierwszej pomocy

Olsztyn24
Szkoła Policealna ma duże doświadczenie w organizowaniu zawodów z zakresu ratownictwa medycznego
Za tydzień, w środę 15 kwietnia, Szkoła Policealna im. Prof. Zbigniew Religi w Olsztynie organizuje Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Szkoły. Będą to pierwsze takie mistrzostwa, a zawodom patronować będzie Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

- Do udziału w mistrzostwach zaprosiliśmy pięcioosobowe drużyny ze szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych, które będą startować w poszczególnych konkurencjach w odpowiednich dla siebie grupach wiekowych - wyjaśnia Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły. - Startujemy o godz. 10.00 w sali sportowej naszej szkoły przy ul. Mariańskiej 3. Zainteresowanych zapraszamy do kibicowania młodym ratownikom.

Główne cele mistrzostw to m.in. integracja dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego zainteresowanych tematyką związaną z pierwszą pomocą, podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych.
R E K L A M A
banner
Mistrzostwa będą też dobrą okazją do rozpowszechniania wiedzy na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, profilaktyki i działań ratowniczych, ćwiczenia komunikacji interpersonalnej w sytuacjach szczególnych, rozwijania umiejętności współpracy i kierowania grupą, a także nauki współdziałania ze służbami ratowniczymi.

Uroczyste otwarcie mistrzostw nastąpi o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie przy ul. Mariańskiej 3, a posczególne konkurencje rozegrane zostaną w obiektach szkoły i na przyległych do szkoły terenach.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl