Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-04-08 21:17 | Rozmiar tekstu: A A A

O survivalu na Syberii w Planecie 11 z Jakubem Doroszem i Arturem Prangą

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Planecie 11, filii MBP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W Multimedialnej Bibliotece Młodych Planeta 11 miało dzisiaj miejsce (8.04) spotkanie pod hasłem „Survival na Syberii”, podczas którego o swoich doświadczeniach z wypraw na Ural Polarny (z 2013 roku) i Ałtaj (2014 rok) opowiedzieli podróżnicy- survivalowcy Jakub Dorosz i Artur Pranga. 

Jakub Dorosz jest z wykształcenia prawnikiem, instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności survival. Jest autorem i realizatorem programów profilaktycznych w konwencji szkoły przetrwania. Na swoim koncie ma pracę jako streetworker, trener pracowników socjalnych oraz realizator programu szkoły przetrwania dla wychowanków zakładu poprawczego.

Jest prezesem Stowarzyszenia Profilaktyków, Streetworkerów i Animatorów „Wachlarz”, dowódcą Jednostki Strzeleckiej 4016 w stopniu st. sierż. Związku Strzeleckiego oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.
R E K L A M A
banner
Artur Pranga (inżynier mechanik, instruktor sportu dyscypliny strzelectwo sportowe) - wieloletni szef wyszkolenia i instruktor w Jednostce Strzeleckiej 4016. Jest współtwórcą i realizatorem programu obozów P.O. dla olsztyńskich liceów oraz wielu przedsięwzięć survivalowych na terenie Warmii. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy w wydziałach jakościowych w dużych firmach.

Jest także członkiem Lęborskiego Klubu Fotograficznego.

Podczas dzisiejszego spotkania podróżnicy opowiedzieli jak wyglądały ich wspólne wyprawy na Ural Polarny i Ałtaj (w tej podróżnikom, w roli fotografa, towarzyszył Michał Drózd), jak wykorzystali swoje umiejętności i wiedzę z zakresu survivalu oraz o tym, że nigdy nie wiadomo, kogo lub co można spotkać na swej drodze.

Więcej informacji o wyprawach dostępnych jest na blogu podróżników dostępnym na stronie internetowej www.universalsurvival.pl

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Kazik O / 2015-04-09 14:48
Jestem pełen uznania dla uczestników survivalowych wypraw, zarówno do Workuty, jak i w góry Ałataju. Słuchałem opowieści o przygodach na Syberii z zapartym tchem i żałowałem, że spotkanie trzeba było zakończyć. Uważam, że warto by opisać te wyprawy w książce, tak jak to robi inny wybitny podróżnik - Romuald Koperski. Podziękowanie należy się też Planecie 11 za organizowanie tak interesujących spotkań dla swoich czytelników
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie „Survival na Syberii” w Planecie 11

09-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl