Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-04-10 12:47 | Rozmiar tekstu: A A A

W poniedziałek inauguracja drugiego roku realizacji programu „Zielona droga”

Olsztyn24
Przydrożne aleje to charakterystyczny element warmińsko-mazurskiego krajobrazu
W poniedziałek (13.04) o godz. 9.00 rozpocznie się kolejny etap sadzenia drzew w ramach programu „Zielona droga”. Tym razem pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich wspólnie z zaproszonymi gośćmi posadzą drzewa wzdłuż prowadzącej m.in. z Olsztyna do Morąga drogi wojewódzkiej nr 527 na odcinku Zawroty – Bramka, uzupełniając jednocześnie istniejącą już aleję. Akcję sadzenia drzew zakończy debata społeczna „Bezpieczne drogi dla wszystkich”, która rozpocznie się o godz. 12.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Program „Zielona droga” realizowany jest przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie od 2014 roku we współpracy ze wszystkimi zarządcami dróg powiatowych w województwie. Do tej pory posadzono łącznie ponad pół tysiąca drzew w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 542 Rychnowo – Frygnowo.

- Celem programu jest powrócenie do tradycji wykonywania przez drogowców działań na rzecz tworzenia i pielęgnacji zieleni przydrożnej przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznego transportu samochodowego – przypomina Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. - Drzewa sadzone są za rowem odwadniającym, nie stanowiąc zagrożenia dla ruchu drogowego.

Wspólne sadzenie drzew to również okazja do poruszenia tematu bezpieczeństwa na drogach. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz ZDW w Olsztynie organizują wspólne przedsięwzięcie – debatę społeczną „Bezpieczne drogi dla wszystkich”. Udział w niej wezmą m.in. przedstawiciele urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego, samorządów lokalnych, zarządcy dróg powiatowych i członkowie organizacji ekologicznych. Debata będzie miała charakter otwarty i interaktywny, będzie również transmitowana na antenie Radia Olsztyn. Każdy zainteresowany, także słuchacze, będzie miał możliwość zabrania głosu.
R E K L A M A
banner
Komentarze [2]
~P / 2015-04-12 04:09
Bo mało ludzi ginie na przydrożnych drzewach totalny idiotyzm krzewy posadzce to wychamowuje a nie zabija
~ol_patriota / 2015-04-10 21:26
Czy tu mieszkaja same tumany i ekoterrorysci? http://wyborcza.biz/biznes/1,143682,17728710,Drzewa_przy_drogach_do_wycinki__Sa_niebezpieczne.html?biznes=local#BoxBizLink
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl