Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-04-13 14:32 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę II wywózki Polaków na Sybir

Olsztyn24
Uroczystości w 75. rocznicę II wywózki Polaków na Sybir (fot. Marcin Kierul) | Więcej zdjęć »
W Olsztynie odbyły się dzisiaj (13.04) uroczystości upamiętniające 75. rocznicę II wywózki Polaków na Sybir. Uroczystości zorganizował Oddział Wojewódzki Związku Sybiraków w Olsztynie wspierany przez III Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 12 w Olsztynie. W uroczystościach tych wzięli udział przedstawiciele środowiska Sybiraków oraz społeczności III Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 12, a także władz miasta i województwa, wojska i policji oraz duchowieństwa.

Obchody rozpoczęła msza święta pod przewodnictwem ks. abpa seniora Edmunda Piszcza w kościele Św. Józefa przy ul. Jagiellońskiej. Po mszy z krótkim montażem słowno-muzycznym wystąpili licealiści z III LO. Na koniec tej części uroczystości prezes olsztyńskiego oddziału Związku Sybiraków Zygmunt Skotnicki wręczył arcybiskupowi seniorowi Edmundowi Piszczowi pamiątkowy album z fotografiami dokumentującymi udział księdza arcybiskupa w życiu społeczności Sybiraków. Album był podziękowaniem arcybiskupowi za wspieranie związku przez minione 25 lat.

Ostatnia część uroczystości odbyła się na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej w Olsztynie, pod obeliskiem poświęconym Sybirakom. Tam z okolicznościowym przemówieniami wystąpili: prezes Zygmunt Skotnicki, członek zarządu województwa Anna Wasilewska i prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Modlitwę za ofiary wywózki odmówił ks. abp. Edmund Piszcz. Na koniec uroczystości pod obeliskiem złożono wieńce i kwiaty oraz zapalono znicze.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
75. rocznica II wywózki Polaków na Sybir (1)

»

13-04-2015

image
75. rocznica II wywózki Polaków na Sybir (2)

»

13-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl