Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2015-04-19 21:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Huczne otwarcie nowego obiektu

Ekstremalnie na skateparku w Różnowie

Olsztyn24
Otwarcie skateparku w Różnowie (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ani gradobicie, ani deszcz, ani wiatr i śnieg nie przeszkodziły w dobrej zabawie i otwarciu skateparku w Różnowie, prawdopodobnie pierwszego tego typu obiektu na wsi w regionie. Miało być hucznie, ekstremalnie, z przytupem i... tak właśnie było w sobotę (18.04).

Na szczęście uczestników wydarzenia skutecznie rozgrzewał brazylijskimi sambami na bębnach zespół Warmia Rythm Team, nie zabrakło też ogniska z kiełbaskami, ciepłej strawy i gorących napojów. Symboliczną wstęgę trzymaną przez Jacka Szydło, wójta gminy Dywity i Monikę Kur-Rydzewską, prezes stowarzyszenia Warmińska Wieś z Różnowa, przecięła młodzież na deskach i rowerach. Wydarzenie w Różnowie zgromadziło ponad 200 osób, w tym wielu młodych ludzi z Olsztyna, którzy przyjechali na BMX-ach, aby na własnej skórze sprawdzić, jak sprawuje się plac z przeszkodami.

– Jest wykonany po mistrzowsku – dało się słyszeć opinie profesjonalnych skaterów. – Wszystko jest przemyślane, nawierzchnia równa jak stół, przeszkody stoją w odpowiedniej odległości. Pełny profesjonalizm!
R E K L A M A
banner
Budowa skateparku, boiska do koszykówki i wiaty była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich „Odnowa i rozwój wsi” oraz środków z budżetu Gminy Dywity. Wszystko zaczęło się jednak kilka lat wcześniej od pomysłu Piotrka i Mikołaja, młodych mieszkańców Różnowa. Potem dołączyła do nich grupa młodzieży o nazwie Różnowers, z którą stowarzyszenie Warmińska Wieś z Różnowa przygotowała koncepcję i makietę skateparku (dzięki grantowi z programu Działaj Lokalnie).

– Gdy młodzi ludzie przyszli do mnie po raz pierwszy i usłyszałam o pomyśle budowy skateparku w Różnowie, to pomyślałam o tym, jak o locie w kosmos – mówiła podczas uroczystości Monika Kur-Rydzewska. – Jednak dzięki determinacji stowarzyszenia, młodzieży, mieszkańców Różnowa i przychylności władz gminy wszystko udało się doprowadzić do szczęśliwego finałuPo opracowaniu makiety i koncepcji dopracowany pomysł został przedstawiony wójtowi i Radzie Gminy Dywity. Spodobał się. Gmina zabezpieczyła działkę pod budowę skateparku oraz wkład własny w wysokości 88 tys. zł do projektu, który poprzez LGD „Warmiński Zakątek” do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z działania „Odnowa i rozwój wsi” złożyło stowarzyszenie Warmińska Wieś z Różnowa. Ostatecznie inwestycja kosztowała około 270 tys. zł.

– Otwarcie obiektu w Różnowie to poniekąd historyczna chwila – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – To nowoczesny skatepark, jakiego nie ma jeszcze żadna gmina wiejska w powiecie olsztyńskim, a może nawet i w regionie. Życzę wszystkim miłego i co najważniejsze bezpiecznego użytkowania. No i oby pogoda była lepsza niż podczas otwarcia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl