Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-04-21 16:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Powiat pomoże organizacjom pozarządowym

Olsztyn24
 
Kwotą 149 tysięcy zł. samorząd Powiatu Olsztyńskiego wesprze organizacje pozarządowe. W otwartym konkursie ofert ogłoszonym w lutym bieżącego roku swoje zgłoszenie przesłało prawie 40 podmiotów. 17 kwietnia Zarząd Powiatu podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej 22 wnioskodawcom.

- Celem konkursu było wyłonienie i finansowe wsparcie projektów dotyczących realizacji zadań publicznych Powiatu Olsztyńskiego, podejmowanych na rzecz wspólnoty mieszkańców powiatu – mówi przewodnicząca komisji konkursowej Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński. - Chodzi głównie o działania wpływające na zwiększenie aktywności, kultury i edukacji obywatelskiej oraz podniesienie jakości życia na terenie powiatu.

W skład komisji weszli członkowie Zarządu Powiatu, przewodniczący Rady Sportu Powiatu Olsztyńskiego oraz dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych. Pod uwagę były brane m.in. atrakcyjność i cykliczność imprezy, zasięg działania, kwalifikacje wykonawców, wkład rzeczowy i osobowy (w tym świadczenia wolontariuszy), udział środków własnych lub z innych źródeł na realizację zadania. Warunkiem otrzymania pomocy finansowej było zdobycie co najmniej 65 punktów na 100 możliwych.
R E K L A M A
banner
W gronie beneficjentów znaleźli się:

» Bank Żywności w Olsztynie – 20 tys. zł na „Zbiórki żywności – aktywność mieszkańców powiatu olsztyńskiego”
» Fundacja „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej” - 48 tys. zł na „Fundusz Stypendialny”
» Fundacja ALBATROS z Bukwałdu – 3 tys. zł na „Ptasie pogotowie”
» Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olsztynie – 5 tys. zł na projekt „Nasza wiedza chroni dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe”
» Stowarzyszenie „Teatr Prawie Dorosły” z Bartąga – 3 tys. zł na „X Festiwal Teatrów Amatorskich Pod Brzozą w Bartągu”
» Stowarzyszenie „Nasze Gady” z gm. Dywity – 2,5 tys. zł na „Festyn Archeologiczny Ósmy – Spotkanie z historią regionu”
» Stowarzyszenie „MELOFANI” z Dywit – 2,5 tys. zł na „Amatorską orkiestrę dętą” i 1 tys. zł na projekt „Promujemy młodych twórców”
» Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Barczewa – 8 tys. zł na „Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie”
» Fundacja Przyjaciół Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie – 2 tys. zł na „Festiwal Złoty Klon”
» Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Barczewa – 4 tys. zł na zadanie „Uchronić kapliczkę warmińską w Ruszajnach dla potomnych”
» Stowarzyszenie Rolniczo-Kulturalno-Oświatowe „TELEINFO” w Niedźwiedziu – 3 tys. zł na „Organizację cyklu letnich koncertów muzyki wokalnej i kameralnej Varmia Gaudet et Cantat w Ramsowie”
» Stowarzyszenie „Nasza Wieś” we Frączkach – 1,6 tys. zł na „Noc sobótkową we Frączkach”
» Stowarzyszenie „Węgajty” z gm. Jonkowo – 1,4 tys. zł na „(NIE)WIDZIALNE GRANICE. Festiwal „Wioska Teatralna” 2015 w Węgajtach”
» Stowarzyszenie Wędkarskie Jeziora Linowskiego w Łęgajnach – 2 tys. zł na „Łęgajskie klimaty”
» Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie” – 1 tys. zł na zadanie „W kierunku profesjonalizacji”
» Związek Ukraińców w Polsce Oddział w Olsztynie – 2 tys. zł na „XI Spotkania z folklorem ukraińskim”
» Biskupiecka Federacja Sportu – 2 tys. zł na zadanie „Sportowy Powiat Olsztyński – 2015”
» Jeździecki Uczniowski Klub Sportowy „GALOP” przy ZSR w Smolajnach – 2,5 tys. zł na „Piknik Jeździecki w Smolajnach”
» Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Barczewie – 1,5 tys. zł na „Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Barczewie”
» Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście – 2 tys. 308 zł na projekt „My też możemy być mistrzami 2015”
» Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Żardeniki – 1 tys. 846 zł na „Propagowanie dyscypliny rekreacyjno-sportowej bocce w Powiecie Olsztyńskim – zorganizowanie I Turnieju Powiatu Olsztyńskiego Bocce”
» Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno – SPRAWNYCH w Jezioranach – 1 tys. 846 zł na „Dzień godności osoby z niepełnosprawnością intelektualną”.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl