Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-04-22 15:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowy Dzień Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie obchodzony już jutro

Olsztyn24
 
Już jutro (23.04) Miejska Biblioteka Publiczna będzie obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To właśnie dwa lata temu pojawił się Czytuś - sympatyczna maskotka akcji „Olsztyn Czyta”. Z tej podwójnej okazji w olsztyńskich bibliotekach czekają na czytelników niezwykłe atrakcje, w programie m.in.: zajęcia literackie dla dzieci, warsztaty plastyczne dla młodzieży i konkursy z nagrodami.

W programie:

» Abecadło, al. Piłsudskiego 16, godz. 11.00
Świętujemy urodziny Czytusia! W programie: zajęcia literacko-plastyczne „Czytuś odkrywa świat”, gry i zabawy, a na koniec urodzinowy tort.
R E K L A M A
banner
» Planeta 11, al. Piłsudskiego 38
• kącik „Książkowa pierwsza pomoc” o godz. 12.30 – 18.00 – masz w domu książkę, z którą nie możesz się rozstać, lecz czytałeś ją już tyle razy, że zaczęła się rozklejać, a okładka jest cała pogięta? Przynieś swoją książkę do Planety 11, a bibliotekarz postara się jej pomóc – obłoży przezroczystą folią i sklei luźne kartki.
• otwarte warsztaty plastyczne „Zakładki do książek” – wykonaj samodzielnie oryginalną zakładkę do książek – biblioteka zapewnia materiały plastyczne, pomysły i pomoc. W godzinach 12.30–18.00
• stwórzmy razem opowiadanie „Planetarna historia” – zabawa literacka – każdy uczestnik może napisać fragment opowiadania, inspirując się tym, co napisał już ktoś przed nim. Piszemy przez cały dzień (stanowisko pisarskie przy ladzie bibliotecznej). Każdy, kto weźmie udział w zabawie, otrzyma słodki upominek!
• wieczorny pokaz filmu o godz. 18.00 – zaprezentujemy ekranizację na podstawie książki młodzieżowej – najnowszy film opowiadający o perypetiach Katniss Everdeen z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Dodatkowo Planeta 11 zachęca do skomponowania Alternatywnej Listy Lektur. Wśród osób biorących udział w głosowaniu rozlosowane zostaną nagrody. Ponadto konkursy: plastyczny „Przemień słowo w ilustrację” oraz facebookowy „Książkowe zagadki”. Więcej informacji na www.planeta11.pl

» Filia nr 13, ul. Sikiryckiego 9 (cały dzień)
• wystawa „Czytusiowe przygody” - wystawa prezentująca dwuletnie dokonania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, w których uczestniczyli pracownicy Filii nr 13, w ramach akcji „Olsztyn Czyta”
• zajęcia dla dzieci „Czytanki, hasanki i czytusiowe opowiadanki”. UWAGA! 24.04.2015, godz. 16.30

• przez cały dzień: rozwiązywanie zagadek, łamigłówek dotyczących książek, literatury, bibliotek, kalambury. Wypożyczenia będą premiowane zakładką do książek

» Światowy Dzień Książki w Aquasferze

Aquasfera miejscem przyjaznym czytaniu? Chyba nikt nie ma wątpliwości. Wygodne kanapy, uspokajający widok niebieskiej wody bezspornie nastrajają do czytania. Czekając na najbliższych, warto zanurzyć się w lekturze i przeżyć wyjątkowe przygody opisane na kartach książki.
Jeżeli jeszcze tego nie robiliście, to właśnie jest ku temu okazja.

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Wodnym Centrum Rekreacyjno-Sportowym „Aquasfera Galeria Warmińska” przygotowały dla moli książkowych wyjątkową ofertę. O godzinie 17.00 otwarty w Aquasferze zostanie kącik małego czytelnika. Razem z kierowniczką biblioteki nr 9, Elżbietą Muż, najmłodsi odpłyną w świat bajek. Oprócz ciekawych opowieści, będzie można spotkać się z maskotką akcji „Olsztyn Czyta” - Czytusiem, czy skorzystać z mini biblioteczki dostępnej na miejscu. Dla tych, którzy nie zdążą, kącik będzie dostępny w godzinach funkcjonowania centrum, zaś w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 11.00 organizatorzy zapraszają na Aqua Czytanki!

Dodatkowo warto skorzystać z promocji: bilet za książkę

W Światowy Dzień Książki należy koniecznie przyjść do biblioteki i wypożyczyć książkę, a wraz z nią zabrać z lady bibliotecznej podstemplowaną przez pracownika biblioteki ulotkę. Następnie ulotkę należy pokazać w kasie Aquasfery, gdzie przy zakupie biletu dla jednej osoby druga osoba otrzyma wejściówkę gratis. Uwaga: promocja obowiązuje tylko 23 kwietnia. Ulotki bez pieczątki nie uprawniają do wydania darmowego biletu.

Ponadto konkurs „Zanurz się w lekturze”. Wystarczy w dniach od 23 do 26 kwietnia 2015 r. zrobić zdjęcie z książką na terenie Aquasfery. Do wygrania wejściówki na basen oraz książki. Szczegóły w regulaminie na stronie www.mbp.olsztyn.pl lub www.aquasfera.olsztyn.eu/pl

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl