Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-04-24 20:51 | Rozmiar tekstu: A A A

„Akty” Wacława Wantucha goszczą w Olsztynie

Olsztyn24
Wacław Wantuch | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie otwarto dzisiaj (24.04) wystawę fotografii Wacława Wantucha pt. „Akty”. Ekspozycja jest kolejną wystawą zorganizowaną w ramach cyklu „Grzech patrzeć, przestępstwo nie zobaczyć”.

Wacław Wantuch jest artystą fotografikiem i pisarzem. Urodził się w 1965 roku w Tuchowie, pracuje w Krakowie (przez rok mieszkał również w Olsztynie). Ukończył tamtejszą Akademię Sztuk Pięknych. Autor książki pt. „Kamień wawelski?” (1992) i licznych albumów fotograficznych. Swoje fotografie wystawiał zarówno w kraju, jak i za granicą.

Artysta tworzy głównie akty kobiece, w zaskakujących ujęciach. Jego fotografia jest wystudiowana, lakoniczna i jednocześnie pełna treści; prosta, ale nie prostacka. W swoich pracach skupia się na wkomponowaniu w kadr linii, łuków, krzywych i w odpowiednich proporcjach tonów, przez co jego prace niemal geometryczne, a jednak „miękkie” i przyjemne w odbiorze.
R E K L A M A
banner
Wystawa będzie gościć w Olsztynie do 17 maja bieżącego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotografii Wacława Wantucha

24-04-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl