Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-05-01 17:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńska lewica zorganizowała pierwszomajowy wiec na Placu Konsulatu Polskiego

Olsztyn24
Wiec lewicy na Placu Konsulatu Polskiego | Więcej zdjęć »
Dawno niesłyszana w publicznej przestrzeni Olsztyna „Międzynarodówka” zakończyła dzisiejszy (1.05) wiec lewicy z okazji Święta Pracy. Spotkanie z udziałem kilkudziesięciu osób odbyło się na Placu Konsulatu Polskiego.

Przemawiający pod Kolumną Orła Białego poseł Tadeusz Iwiński z SLD mówił m.in. o niskich wynagrodzeniach i o problemach z ustaleniem minimalnej płacy za godzinę pracy, niskim poziomie najniższej płacy, na dodatek opodatkowanej, niskich rentach i emeryturach, także opodatkowanych, bardzo niskiej kwocie nieopodatkowanych dochodów, o umowach śmieciowych i w końcu o braku miejsc pracy, szczególnie w naszym regionie.

- Najważniejsza dla wszystkich jest przyszłość - podsumował poseł Iwiński swoje wystąpienie. - Ta przyszłość to potrzeba działania na rzecz lepszej, godnej pracy, lepszych warunków mieszkania i życia.
R E K L A M A
banner
Poseł zachęcał też do głosowania w zbliżających się wyborach prezydenckich na jedyną kandydatkę lewicy i jedyną kobietę wśród kandydatów na prezydenta, informując jednocześnie, że Magdalena Ogórek we wtorek przyjedzie na kilka godzin do Olsztyna. Dodajmy jeszcze, że poseł przypomniał, iż dzisiaj mija 11. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a proces akcesji naszego kraju do wspólnoty europejskiej doprowadził do końca lewicowy rząd.

Głos na Placu Konsulatu Polskiego zabrał również Jarosław Szunejko, przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego OPZZ.

- Będziemy walczyli o swoje prawa, niezależnie od tego, kto będzie w tym kraju rządził - powiedział Szunejko. - Chcemy mieć prawo do godnej pracy, płacy, emerytury. Chcemy żyć tu, w Polsce, nie będąc zmuszanymi do emigracji zarobkowej. Mamy narzędzia, żeby to osiągnąć.

Wiec zakończyło złożenie kwiatów pod Kolumną Orła Białego przy dźwiękach „Międzynarodówki”.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~mieszkaniec olsztyna / 2015-05-04 16:41
Na osiedlu Kormoran SM Pojezierze zastajemy smutną rzeczywistość. Na budynku administracji i blokach osiedla w dniu 1-maja nie uświadczysz biało czerwonej , za wyjątkiem flag wywieszanych z mieszkań prywatnych i prezentacji biało czerwonej na parkingach społecznych ul. Wyszyńskiego.. Dnia 04.05 w administracji osiedla usłyszano że oni od lat flagi wywieszają zawsze w dniu Święta flagi tj 02.05. Dziwny zwyczaj? Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku i zawsze honoruje się wywieszaniem flag.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Pierwszomajowy wiec olsztyńskiej lewicy

»

01-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl