Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-05-06 12:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Dyrektorzy rozpoczynający nową kadencję w BWA i OPiOA zaprezentowali swoje plany

Olsztyn24
Od lewej: Piotr Grzymowicz, Małgorzata Bojarska-Waszczuk i Jacek Szubiakowski | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbyła się dzisiaj (6.05) konferencja prasowa z udziałem prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i Gabrieli Konarzewskiej, dyrektor Biura Kultury Urzędu Miasta Olsztyna. Konferencję tę zwołano w celu zaprezentowania programów prowadzenia Biura Wystaw Artystycznych oraz Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego zaproponowanych przez dyrektorów instytucji wybranych na nową kadencję z wyniku ogłoszonych przez miasto konkursów.

Stanowisko dyrektora BWA objęła Małgorzata Bojarska-Waszczuk (informowaliśmy o tym w materiale „Dzień (Po)Wolnej Sztuki w BWA”), która zastąpiła na nim Małgorzatę Jackiewicz-Garniec. Dyrektorem OPiOA natomiast ponownie został Jacek Szubiakowski.

- Dyrektorów czeka ogrom pracy - stwierdził prezydent Grzymowicz, przedstawiając swoich podwładnych. - Jestem jednak przekonany, że poradzą sobie znakomicie z obowiązkami, które są przed nimi pokazując, że nasze placówki kulturalne mogą być bardzo atrakcyjne dla mieszkańców miasta, zarówno jeśli chodzi o edukację, promowanie szeroko rozumianej kultury i wrażliwości społecznej, jak i dla turystów, których cały czas zachęcamy do odwiedzania naszego miasta.
R E K L A M A
banner
W programie funkcjonowania BWA na kolejne lata jego nowa dyrektor przewiduje wypełnianie działań statutowych instytucji polegających na promowaniu najważniejszych wydarzeń w sztuce współczesnej i nowoczesnej oraz regionalnego środowiska artystycznego. Główny nacisk chce położyć na wydarzenia związane z regionem i tożsamością regionalną oraz prezentację artystów związanych z Warmią i Mazurami. BWA będzie także sprawowało mecenat nad regionalnymi artystami i promowało ich twórczość na arenie krajowej.

Kolejnymi punktami w programie jest wypromowanie organizowanego przez BWA konkursu drzeworytu i linorytu polskiego oraz digitalizacja kolekcji sztuki znajdujacej się w jej zbiorach. Miałaby być ona dostępna na stronie internetowej biura, tak samo jak planowane porfolia artystów czynnie działających w regionie. Jednoczesnie nowa dyrektor zapowiada kontynuację sprawdzających się do tej pory przedsięwzięć realizowanych w galerii.

- Nie zamierzam zmieniać tego, co dobrze fukcjonowało - deklaruje Małgorzata Bojarska-Waszczuk. - Na pewno będziemy kontynuować takie akcje jak Noc Muzeów czy „Nieużytki Sztuki”, z naciskiem na akcje okołowystawiennicze mówiące o sztuce. Myślimy też o nowych spotkaniach, które miałyby przebiegać w przyjaznej atmosferze, aby ludzie przychodzili częściej i czuli się tu swobodnie.

Wśród propozycji dyrektora Szubiakowskiego dla OPiOA znalazo się m.in. wprowadzenie możliwości głosowań przez widzów za pomocą kodów QR na seanse, przygotowanie gry miejskiej, zakup kolejnych licencji na nowe projekcje oraz samodzielne tworzenie przez planetarium projekcji fulldome. Instytucja będzie także kontynuowała działalność wystawienniczą i promocję Mikołaja Kopernika.

Więcej informacji na temat BWA i OPiOA oraz ich dalszego działania dostępnych jest w zapisie wideo z dzisiejszej konferencji. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [4]
~BWA / 2015-05-10 11:55
jest w tym jeszcze drugie dno ...
~Koneser / 2015-05-08 19:08
Hm, czyżby osiemnastka zazdrosna o urodę? Wymienione są trzy argumenty: wiedza, doświadczenie oraz Jej uroda. Uroda nie tylko zewnętrzna ale i wewnętrzna - połączenie idealne.
~osiemnastka / 2015-05-07 14:47
No to ostatnie, to rzeczywiście najważniejszy argument
~Tomek / 2015-05-07 12:55
Wierzę, że BWA rozkwitnie jak obecnie wiosna za naszymi oknami. Dwa poważne argumenty , które przemawiają za tym stwierdzeniem to: wiedza i doświadczenie Pani dyrektor oraz Jej uroda...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa nt. programów działania BWA i OPiOA

»

06-05-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl