Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-05-06 20:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Herkules zamontuje slipy

Olsztyn24
Herkules nad Jeziorem Ukiel | Więcej zdjęć »
Herkules - prawdopodobnie najpotężniejszy dźwig kołowy w Polsce, zdolny podnieść nawet 500 ton, stanął dzisiaj (6.05) nad brzegiem Jeziora Ukiel w Olsztynie. Jego zadaniem jest zamontowanie w jeziorze dwóch slipów - żelbetowo-betonowych zjazdów umożliwiających wodowanie przywiezionych nad jezioro jednostek pływających.

Herkules jechał do Olsztyna nocą z Warszawy. Podobny dźwig był bliżej Olsztyna - w Gdańsku, jednak administratorzy dróg wyznaczyli mu trasę dojazdu do Olsztyna przez... Poznań. W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem było ściągnięcie dźwigu z Warszawy.

Chociaż termin montażu dwóch slipów mija 15 maja, obsługa dźwigu planowała wykonać zadanie dziś i juto. Niestety, plany najprawdopodobniej trzeba będzie zweryfikować, bowiem dzisiaj nie udało się przygotować dźwigu do pracy. Po zmontowaniu olbrzymiej konstrukcji, komputer dźwigu zasygnalizował błąd naciągu lin. Do wieczora błędu nie udało się usunąć, więc prace montażowe będzie można rozpocząć najwcześniej jutro rano.
R E K L A M A
banner
Do zamontowania są dwa slipy - każdy o szacunkowej wadze 66 ton. Jeden ze slipów będzie zamontowany w pobliżu kapitanatu CRS Ukiel, drugi zaś przy od strony ulicy Olimpijskiej. Montaż slipów, w zasadzie, zakończy projekt rewitalizacji brzegów Jeziora Ukiel.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~operator zurawia / 2015-05-21 20:41
nie ma takiego żurawia herkules nie wprowadzajcie ludzi w błąd
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dźwig Herkules nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie

06-05-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl