Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-05-10 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowe juwenalia OSW

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz przekazuje studentom klucz do bram miasta | Więcej zdjęć »
Studenci Olsztyńskiej Szkoły Wyższej im. Józefa Rusieckiego jako pierwsi w Olsztynie rozpoczęli tegoroczne juwenalia. Zabawę żaków wyjątkowo zorganizowano w dniu wolnym od pracy, w sobotnie (9.05) popołudnie, na uczelnianych obiektach sportowych przy ul. Bydgoskiej.

- Tegoroczne juvenalia w OSW są jubileuszowe, dziesiąte! - wyjaśnia Monika Seredyn-Turowska, rzecznik prasowy OSW. - Chcieliśmy, by w tej wyjątkowej zabawie wzięli udział również studenci kierunków zaocznych, którzy w tygodniu nie bardzo mają czas na udział w takich imprezach. Stąd nasze juvenalia w sobotnie popołudnie.

Imprezę rozpoczął tradycyjnie Bój Wydziałów OSW. W rywalizacji prowadzonej w zabawowej konwencji najlepsi okazali się reprezentanci wydziału wychowania fizycznego, pozostawiając w pokonanym polu kolegów i koleżanki z wydziału nauk humanistyczno-społecznych, wydziału fizjoterapii i wydziału zdrowia publicznego. Przez kilka godzin w uczelnianej sali sportowej studenci rywalizowali też w turnieju koszykówki na wózkach. Tańczono również w maratonie zumba i obserwowano pokazy akrobatyczne w wykonaniu grupy Trickart.
R E K L A M A
banner
O godz. 18. bawiących się studentów odwiedził prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Tradycyjnie przywiózł ze sobą symboliczny klucz do bram miasta. Ten atrybut władzy prezydenta na kilka godzin trafił do rąk przewodniczącego samorządu studenckiego OSW. Zaraz po tym rektor OSW prof. Henryk Kostyra, w obecności dyrektor generalnej OSW Heleny Rusieckiej, ogłosił otwarcie juwenaliów, a w niebo poszybowało 1000 baloników w uczelnianych barwach.

Jak zwykle ogromnym zainteresowaniem publiczności cieszyły się wybory Miss OSW. W tym roku na występ przed uczelnianą publicznością ostatecznie zdecydowały się tylko cztery studentki: Magdalena Tońska i Elżbieta Kozłowska - studentki 1 roku na wydziale fizjoterapii, Żaneta Waszkiewicz z 2 roku wydziału zdrowia publicznego oraz Aleksandra Oręziak - studentka 2 roku wydziału wychowania fizycznego. Po prezentacjach w strojach sportowych, plażowych, wieczorowych i w sukniach ślubnych, jury wyborów zdecydowało, że tytuł najpiękniejszej studentki OSW A.D. 2015 należy się Magdalenie Tońskiej. Pomiędzy rywalkami nowej MISS OSW jury zgodnie rozdzieliło tytuły Miss Publiczności (jury oceniało siłę aplauzu publiczności dla poszczególnych kandydatek), Miss Uśmiechu i Miss Wdzięku.

Do późnej nocy uczestnicy juwenaliów bawili się pod gołym niebem w rytm muzyki zespołów Contrast, Mig i Czadoman. Nie zabrakło też tradycyjnych fajerwerków i tańca z ogniem.

Ciekawostką jubileuszowych juwenaliów OSW było lądowanie na uczelnianym stadionie prywatnego śmigłowca, którego piloci zostali członkami jury wyborów Miss OSW.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Wybory Miss Olsztyńskiej Szkoły Wyższej A.D. 2015

»

09-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl