Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-05-11 22:24 | Rozmiar tekstu: A A A
Impreza w klimacie browarniczo-muzycznym

Majówka z chłopskim piwem w Dywitach

Olsztyn24
(fot. Promocja UG Dywity)
Regionalna premiera historycznego piwa warmińskich chłopów Rosanke, pokazy warzenia piwa „na żywo”, koncerty muzyczne, konkursy i znakomite lokalne jadło oraz napitki – to tylko część atrakcji „Majówki z chłopskim piwem w Stodole w Dywitach”, która odbędzie się w sobotę (16.05).

W sobotę od godz. 15 Stodoła w Dywitach i jej okolice po raz pierwszy w historii objawią się jako miejsce żywej, rozwijającej się kultury browarniczej zanurzonej po uszy w warmińskim sosie. Pretekstem do browarniczo-muzycznej majówki organizowanej przez Gminę Dywity jest najnowszy produkt Browaru Kormoran, czyli historyczne piwo warmińskich chłopów Rosanke.

Odtworzone piwo chłopów żniwnych znakomicie wpisuje się w klimat wiejskiej stodoły pełnej tradycyjnego warmińskiego jadła i napitków. Stodoła w Dywitach idealnie koresponduje charakterem i klimatem z unikalnym, ale głęboko osadzonym w historii Warmii i Mazur lekkim piwem, które kiedyś podawano warmińskim chłopom na ugaszenie pragnienia i ku pokrzepieniu w czasie żniw.
R E K L A M A
banner
Szlachetny napój powstał w kooperacji Browaru Kormoran, piwowarów domowych i Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Rosanke powstało z receptury piwowara domowego Bogdana Markockiego, który wygrał nim pierwsze miejsce w Warmińskim Konkursie Piw Domowych podczas ubiegłorocznego Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego.

Piwo chłopskie to tylko jedna z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Pod Stodołą stanie scena, na której wystąpią trzy ciekawe zespoły z regionu: energetyczny Reggaeside z Nowego Miasta Lubawskiego to aktualny półfinalista muzycznego show Must be The Music, Jazgodki z gminy Jonkowo zaproszą do tańca przy muzyce świata, folk i etno, pozytywne i ciepłe dźwięki to z kolei domena młodej kapeli Soul's Sound z Olsztyna. Dla mniejszych i większych przewidziano turniej gry w kapsle na profesjonalnym torze Tour de Warmia, będą konkursy m.in. na najlepsze przebranie warmińskiego chłopa, pokazy warzenia piwa w warunkach domowych i w 150-litrowym kotle.

W Stodole nie zabraknie też dobrego, lokalnego jedzenia (chleb, miody, wędliny, czy sery) oraz trunków z Pivni Warmińskich Chłopów Bosych i Warzelni Warmińskiej. Zainteresowani będą mogli usłyszeć ze sceny na temat tajników piwnego świata, swój udział zapowiedział też sklep z akcesoriami do domowej produkcji piw, wina i innych trunków oraz kolekcjonerzy akcesoriów piwnych. Jak się bawić, to w Dywitach!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl