Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-05-12 18:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Polscy strażacy będą świętować w Olsztynie

Olsztyn24
Strażackie świętowanie rozpocznie się pod pomnikiem poświęconym strażakom poległym w akcji
W sobotę (16.05) w Olsztynie odbędą się uroczyste Ogólnopolskie Obchody Dnia Strażaka. Święto polskich strażaków połączone będzie z obchodami jubileuszu 70-lecia Zawodowej Straży Pożarnej w Olsztynie i nadaniem sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Olsztynie.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 złożeniem wiązanek pod pomnikiem strażaków poległych w akcji (przy siedzibie Komendy Wojewódzkiej PSP, przy skrzyżowaniu ulic Śliwy z Niepodległości).

Dalej uroczystości przebiegać będą według następującego harmonogramu:
R E K L A M A
banner
» godz. 10:35-10:50 - przemarsz do Bazyliki Konkatedralnej przy ul. Staszica 5,
» godz. 11:00-11:45 - msza św. w Bazylice Konkatedralnej,
» godz. 11:45-12:10 - przemarsz ulicami Olsztyna na Plac Solidarności (skład kolumny defiladowej stanowić będą orkiestry, kompanie honorowe straży, policji i straży granicznej wraz z pocztami sztandarowymi orazzaproszeni goście),
» godz. 12:15-13:15 - uroczysty apel z okazji Ogólnopolskich Obchodów Dnia Strażaka z nadaniem sztandaru KM PSP w Olsztynie na Placu Solidarności,
» godz.13:15-13:30 - przemarsz do Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej przy ul. Głowackiego 1,
» godz.13:30-15:00 - uroczystość wręczenia odznaczeń, medali i awansów w stopniach służbowych w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Od godziny 13:15 na Placu Solidarności trwał będzie festyn strażacki z koncertem orkiestry OSP, występami zespołu ludowego, pokazami sprzętu strażackiego, grami i konkursami dla dzieci. Nie zabraknie też tradycyjnej grochówki.

Wśród uczestników uroczystości znajdą się m.in.: Minister Spraw Wewnętrznych, parlamentarzyści, Komendant Główny PSP - gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz i jego zastępcy, przedstawiciele Zarządu Głównego ZOSP RP z Prezesem Zarządu Głównego ZOSP RP druhem Waldemarem Pawlakiem, władze wojewódzkie z wojewodą warmińsko-mazurskim i marszałkiem województwa, strażacy zawodowi i strażacy-ochotnicy z całego kraju.

Strażacy zapraszają mieszkańców miasta i regionu do wspólnego świętowania.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl