Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-05-13 14:47 | Rozmiar tekstu: A A A

MBP zaprosiła na spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską w ramach Tygodnia Bibliotek

Olsztyn24
Helena Piotrowska | Więcej zdjęć »
W Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie odbyło się dzisiaj (13.05) spotkanie z Heleną Piotrowską, autorką książek o ludziach Warmii i Mazur. Pisarka przyjęła zaproszenie MBP, by spotkać się z olsztyńskimi seniorami w ramach Tygodnia Bibliotek i zaprezentować im swą najnowszą książkę - „Zakrętasy”, wydaną w bieżącym roku nakładem Stowarzyszenia Powinniśmy w Olsztynie.

Książka opowiada historie mieszkańców mazurskiego Górkła (Gurkeln). Temat to dla autorki ważny, ponieważ sama urodziła się na Mazurach. Z książki tej dowiedzieć się możemy między innymi, jak potoczyły się losy jej rodziny, ludzi jej bliskich i znajomych, a także tych, którym przyszło się zmierzyć okropieństwami ostatnich dni II wojny światowej i podjąć decyzję o wyjeździe do Niemiec lub pozostaniu oraz konieczności odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Więcej na ten temat w zapisie wystąpienia pisarki, który wkrótce udostępnimy.

Helena Piotrowska podjęła się opisania losów wielu osób związanych z Warmią i Mazurami. Jest autorką m.in. książek „Przyjdź, będziesz tańczyć: wspomnienia o Wojciechu Muchlado” (Olsztyn, 2004), „Życie jest sztuką a sztuka życiem: rzecz o Hieronimie Skurpskim” (Olsztyn, 2005), „Trzeba mieć serce: ewenement Janiny Triebling” / Helena Piotrowska, Andrzej T. Triebling (Olsztyn, 2009), „Hulajnitka. Barbara Hulanicka. Życie i twórcze dzieło” (Olsztyn, 2010) i „Kocham młodzież. Marian Rapacki, trener-wychowawca” (Olsztyn 2014), o bohaterach których również dzisiaj w swoim wystąpieniu wspominała.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Danuta B / 2015-05-20 16:36
Cieszę się że książki Heleny Piotrowskiej budzą zainteresowanie, wszystkie czytałam z chęcią i twierdzę że można się są to ciekawe historie rzetelnie opisane które warto poznać.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Heleną Piotrowską w MBP

13-05-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl