Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2015-05-15 12:56 | Rozmiar tekstu: A A A
Rusza edycja konkursu „Czysta Wieś 2015”

Która wieś w gminie Dywity najpiękniejsza?

Olsztyn24
Niektóre efekty ubiegłorocznego konkursu (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Rusza kolejna edycja konkursu „Czysta Wieś” w gminie Dywity. Jego celem jest poprawa estetyki sołectw, a w puli nagród na zwycięzców czeka 9 tysięcy złotych!

Szansę na zwycięstwo w konkursie i wygraną 4 tys. zł ma każde z 19 sołectw, bo tyle może się zgłosić do rywalizacji konkursu ogłoszonego przez Urząd Gminy. Trzeba się śpieszyć, bo termin upływa za niecałe dwa tygodnie.  

– To szczególny i niezwykle ważny konkurs, który ma na celu poprawę estetyki wsi oraz integrację mieszkańców wokół realizacji wspólnych zadań na rzecz swoich małych ojczyzn – mówi wójt Jacek Szydło. – Zapraszam wszystkie sołectwa do zgłaszania się do konkursu. W ubiegłym roku w konkursie wzięło udział 9 z 19 sołectw. Najwięcej pracy na rzecz swojej wsi, zdaniem jury, włożyły Tuławki, które wygrały współzawodnictwo. Na drugim miejscu uplasował się Bukwałd, a na trzecim Spręcowo.
R E K L A M A
banner
W tym roku konkurs potrwa od 1 czerwca 2015 do 21 sierpnia 2015 roku. Warunkiem uczestnictwa jest pisemne zgłoszenie, które należy dostarczyć do Urzędu Gminy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 maja 2015 r. Karty zgłoszeń wraz z regulaminem konkursu sołectwa otrzymają pocztą, będą one dostępne również w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej urzędu: www.gminadywity.pl, zakładka: wydarzenia: Konkurs „Czysta Wieś 2015”. Karta zgłoszeniowa musi być podpisana przez sołtysa.

Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż do 21 sierpnia 2015 r. Konkurs rozstrzyga Komisja Konkursowa w oparciu o zbiorcze zestawienie punktów. W skład komisji wejdą przedstawiciele: organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Dywity, W-M Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Gminnej Komisji Edukacji, mieszkańców Gminy Dywity, a także przedstawiciel Lasów Państwowych nie będący mieszkańcem Gminy Dywity oraz pracownik Urzędu Gminy Dywity.  

W konkursie przewidziano nagrody finansowe oraz wyróżnienia w postaci pamiątkowych drzewek o wartości nie wyższej niż 100 zł każda. Główne nagrody to:

- za zajęcie I miejsca  - 4000 zł
- za zajęcie II miejsca  - 3000 zł
- za zajęcie III miejsca  - 2000 zł

Wręczenie nagród nastąpi nie później niż do 15 września 2015 roku. Na zdjęciach: efekty ubiegłorocznego konkursu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~allensteiner / 2015-05-15 14:10
Pewnie ta, przez którą miała iść obwodnica
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl