Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-05-16 18:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Polscy strażacy świętowali w Olsztynie

Olsztyn24
Ogólnopolskie obchody Dnia Strażaka w Olsztynie | Więcej zdjęć »
W tym roku na miejsce ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka wybrano Olsztyn. Do stolicy Warmii i Mazur przyjechali dzisiaj (16.05) nie tylko strażacy z województwa, ale także całe kierownictwo państwowej i ochotniczej straży pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.30 złożeniem wiązanek kwiatów pod znajdującym się przy siedzibie olsztyńskich strażaków pomniku poświęconym strażakom poległym w akcji. Następnie uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez orkiestrę dętą OSP w Płośnicy, kompanie honorowe i poczty sztandarowe, przeszli ulicami Mochnackiego, Prostą i Staszica do bazyliki konkatedralnej p.w. św. Jakuba.

Mszę świętą w intencji strażaków odprawił w bazylice arcybiskup koadiutor Józef Górzyński, a homilię wygłosił arcybiskup senior Edmund Piszcz. Podczas mszy poświęcono nowy sztandar Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Solidarności. Tutaj nastąpiły okolicznościowe przemówienia, a także odczytano list skierowany do strażaków z okazji ich święta przez prezydenta RP. Tutaj też odbyło się wręczenie Komendzie Miejskiej PSP nowego sztandaru, ufundowanego przez społeczeństwo Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego. Nowy sztandar został też udekorowany przyznanym KM PSP w Olsztynie srebrnym odznaczeniem Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej. Uroczystość na Placu Solidarności zakończyła defilada kompanii honorowych i pocztów sztandarowych.

Ostatnia odsłona święta miała miejsce w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Tam wręczono odznaczenia i wyróżnienia przyznane z okazji strażackiego święta.

Z okazji Dnia Strażaka strażacy przygotowali też na Placu Solidarności festyn dla mieszkańców.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~korek1 / 2015-05-17 10:55
Pawlak niech się jeszcze trochę PO bawi bo niedługo odPOwie za POdpisanie umowy z Rosją na najdroższy gaz w europie dla Polski. Jak widać pan Protas także jest strażakiem czy to tylko przebranie dla propagandy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Przemarsz uczestników ogólnopolskich obchodów Dnia Strażaka w Olsztynie

»

16-05-2015

image
Ogólnopolskie obchody Dnia Strażaka w Olsztynie

»

16-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl