Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2015-05-20 02:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Teatralnie w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie

Olsztyn24
XV Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2015 (fot. Lech Wąsowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
We wtorek (19.05), jak co roku, w Gimnazjum nr 5 w Olsztynie rozpoczął się XV Szkolny Przegląd Małych Form Scenicznych Olsztyn 2015. Patronatem honorowym objął to wydarzenie Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Współorganizatorami spotkania z teatrem są: Teatr Lalek w Olsztynie, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Olsztynie, Stowarzyszenie „Bajka”, Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna. Wśród wymienionych są również sponsorzy

O godzinie dziewiątej rozpoczęła się rywalizacja szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wszystkich przybyłych powitała wicedyrektor Gimnazjum nr 5 pani Alina Bogdańska. Prowadzący przypomnieli najważniejsze punkty regulaminu spotkań i przedstawiono komisję oceniającą, w której skład wchodzi pięć pań: Małgorzata Zmudczyńska i Joanna Kacprzak, reprezentujące Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie, Maria Baranowska ze Stowarzyszenia „Bajka” oraz Jagoda Polakowska – aktorka Teatru Lalek w Olsztynie i Małgorzata Pietrzak – kierownik literacki Teatru Lalek w Olsztynie.

W pierwszym dniu przeglądu jury miało za zadanie ocenić dziesięć rywalizujących grup teatralnych z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ze względów organizacyjnych wystąpili również aktorzy ze Szkoły Podstawowej nr 13, choć uczniowie szkół podstawowych pojawią się na spotkaniach w środę.
R E K L A M A
banner
Kolejno wystąpiły reprezentacje:
- Gimnazjum nr 5 – „Jak żyło się z tygrysem w PRL-u?”,
- Gimnazjum nr 14 – „W krainie głębokiego snu”,
- Gimnazjum nr 24 – „Hobbit - czyli tam i z powrotem”,
- Zespół Szkół Gastronomiczno-Spożywczych – „Historia pewnego pocałunku”,
- Gimnazjum nr 23 – „Autobus”,
- Gimnazjum nr 9 – „Napiętnowani”,
- Szkoła Podstawowa nr 13 – „Wojna o echo”,
- Liceum Ogólnokształcące nr 5 – „Zbrodnia i kara”,
- Społeczne Gimnazjum 101 – „Łysa śpiewaczka”,
- Zespół Szkół Budowlanych – „Jak powstały źródła Łyny”

Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów, jury rozpoczęło burzliwe obrady. Choć na twarzach oceniających, podczas występów oprócz powagi i skupienia często gościł szczery uśmiech, to zdecydować o kolejności zespołów nie było łatwo. Czy lepszy był tygrys mieszkający w łazience i psujący życie pewnej rodziny, czy może pobyt młodej osoby w dziwnej krainie, z której próbuje się ona wydostać, może jednak najlepsza będzie opowieść o historii pewnego pocałunku i miłości z czasów Napoleona albo ciekawe i wesołe historyjki zaczerpnięte z pobytu w olsztyńskim autobusie, a może poważna „Zbrodnia i kara”? Zabawna historia pewnej angielskiej rodziny i jej perypetie oraz obraz o powstaniu źródeł Łyny też nie stoją na straconej pozycji w walce o palmę pierwszeństwa w tegorocznym przeglądzie, a to tylko część tego, co zobaczyliśmy w Gimnazjum nr 5.

Ponieważ komisja sędziowska ocenia innowacje, wrażenia i ciekawe rozwiązania scenograficzne sądzę, że obrady będą bardzo długie. Jaka zapadła ostateczna decyzja, dowiemy się już w poniedziałek na uroczystej gali w Teatrze Lalek w Olsztynie, gdzie najlepszym zespołom i aktorom zostaną wręczone nagrody.

We wtorek zobaczymy aktorów ze szkół podstawowych. Liczymy na wielkie emocje.

Lech Wąsowski

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl