Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-05-25 00:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Miejscy samorządowcy mieli dziś swoje święto

Olsztyn24
Odznaczeni i odznaczający odznakami Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego | Więcej zdjęć »
Uroczystym spotkaniem w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej samorządowcy uczcili 25. rocznicę samorządu terytorialnego w Olsztynie. Były przemówienia, odznaczenia i podziękowania, wspomnienie tych, którzy odeszli, koncert, a na koniec lampka szampana i dwa torty.

Na uroczystość zaproszeni zostali przede wszystkim radni wszystkich siedmiu kadencji, z przewodniczącymi Rady Miasta na czele, oraz prezydencji miasta. Nie wszyscy skorzystali z zaproszenia, chociaż podczas uroczystości nikt przyczyn tych nieobecności nie rozstrząsał.

Wśród gości honorowych uroczystości byli m.in. Henryk Wujec - doradca prezydenta RP ds. społecznych, Piotr Żuchowski - wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, a zarazem przewodniczący Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, członek zarządu województwa Anna Wasilewska, arcybiskup senior Edmund Piszcz oraz delegacja z partnerskiego miasta Łuck na Ukrainie, z wicemerem tego miasta na czele.
R E K L A M A
banner
Zgromadzeni w filharmonii mogli w kilkunastominutowym filmie zobaczyć zmiany, jakie dokonały się w Olsztynie w ciągu minionych 25 lat. Naturalnym uzupełnieniem filmu było odczytane przez Cezarego Ilczynę - aktora Teatru Jaracza, przesłanie obradującego w dniach 5-6.03.2015 r. w Poznaniu Kongresu 25-lecie Samorządu Terytorialnego. Historii olsztyńskiego samorządu dotyczył też wykład profesora Stanisława Achremczyka.

W imieniu olsztyńskich samorządowców z okolicznościowymi przemówieniami wystąpili: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel. Kończąc swoje wystąpienie przewodnicząca Ciunel wspomniała zmarłych w minionych latach radnych i prezydentów miasta.

Reprezentujący prezydenta RP Henryk Wujec przywiózł do Olsztyna list prezydenta Bronisława Komorowskiego, jednak ze względu na trwającą ciszę wyborczą, powstrzymał się od jego odczytania. Minister Żukowski nie tylko przemówił, ale także zaśpiewał piosenkę o Olsztynie, której uczył się będąc dzieckiem. Przemawiali także była wiceprezydent Olsztyna Anna Wasilewska, pierwszy przewodniczący rady Miasta Olsztyna Roman Kuczyński oraz wicemer Łucka.

Ważną częścią uroczystości było wręczenie honorowych odznak Za Zasługi dla Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Takimi odznakami występujący w roli przewodniczącego sejmiku województwa Piotr Żuchowski odznaczył prezydenta Piotra Grzymowicza oraz radnych obecnej kadencji z najdłuższym stażem w Radzie Miasta Olsztyna: Zbigniewa Dąbkowskiego, Ewę Zakrzewską, Joannę Misiewicz i Łukasza Łukaszewskiego. Przewodnicząca Rady Miasta Halina Ciunel przygotowała natomiast okolicznościowe certyfikaty dla urzędujących od 1990 roku prezydentów Olsztyna. Na gali takich prezydentów było dwóch: Józef Grzegorczyk i Piotr Grzymowicz. I to do ich rąk trafiły certyfikaty. Natomiast obecny prezydent przygotował podobne certyfikaty dla przewodniczących Rady Miasta. Dzisiaj takie certyfikaty odebrali: Roman Kuczyński, Zenon Procyk, Zbigniew Dąbkowski, Jan Tandyrak i Halina Ciunel.

W części artystycznej gali z koncertem wystąpił aktor i śpiewak Jacek Wójcicki. Po koncercie na uczestników rocznicowego spotkania czekały dwa ogromne torty i lampka szampana.

Dodajmy jeszcze, że podczas gali radni i prezydent Olsztyna po raz pierwszy wystąpili w uroczystych granatowych szarfach.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [3]
~wyborca / 2015-05-26 18:29
Wyróżnione dwie radne PO, lekarki, które wprowadziły wyborców w błąd, co do swoich tytułów naukowych i zawodowych : Joanna Misiewicz i Ewa Zakrzewska, które podały na ulotkach i bannerach przed nazwiskiem „dr”, zamiast „lek. med.”, a później idiotycznie się tłumaczyły. Ponadto Joanna Misiewicz (przewodnicząca Komisji Rewizyjnej) zamieszkała i zameldowana w gminie Dywity nie powinna być radną miejską, a tu jawna kpina z nas obywateli i wyborców. ŻENUJĄCE !!! P.S. Jak się pokazuje w miejscu publicznym z córeczką w kawiarni, to dobrze jest uważać co się mówi i o czym rozmawia droga pani, bo wypada to dość żenująco i nie trzeba zakładać podsłuchów, by pozostali goście słyszeli infantylne teksty....
~pytanie / 2015-05-26 10:21
Każdy wdzięczy się do zdjęcia i kamery, a pan redaktor Tadeusz P. z Ratusza może się nie wdzięczy, ale tak ciąga się wszędzie, a potem ludzi obmawia i komentuje co kto robi lub nie robi. Jeśli się tak wysoko głowę nosi, to nie powinno się zajmować maglem, proszę Pana! Czy nie tak? Żeby nie było tylko smutno, to dodam, że dwie znane lekarki-radne Olsztyna, jak zawsze eleganckie i tym razem ubrane na styl miss Ogórek.
~ / 2015-05-25 19:56
Szanowni Samorządowcy ! Ile nas obywateli kosztują wasze gale i zabawy ? Szczęśliwie wasz czas dobiega końca ! NA MAZURY PASAĆ KURY !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (1)

»

24-05-2015

image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (2)

»

24-05-2015

image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (3)

»

24-05-2015

image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (4)

»

24-05-2015

image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (5)

»

24-05-2015

image
Miejska Gala 25 lat Samorządności w Olsztynie (6)

»

24-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl