Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-05-25 20:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Minister Halicki przyjechał do Olsztyna, by promować RSO

Olsztyn24
Briefing prasowy ministra Andrzeja Halickiego | Więcej zdjęć »
Od 1 stycznia br. w całym kraju działają Regionalne Systemy Ostrzegania (RSO). Każdy, kto ma dostęp do do Internetu, telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatną aplikację na telefon komórkowy (smartfon), może być powiadomiony o potencjalnych zagrożeniach czy klęskach żywiołowych. Problem jednak w tym, że możliwości RSO są jeszcze mało rozpowszechnione i korzysta z nich stosunkowo niewiele osób. M.in. po to, by to zmienić, do Olsztyna przyjechał dziś (25.05) minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki. W Urzędzie Wojewódzkim spotkał się z przedstawicielami służb zarządzania kryzysowego z Warmii i Mazur.

- Temat Regionalnego Systemu Ostrzegania był bardzo nośny na początku roku, podczas konfliktu z lekarzami - powiedział minister podczas spotkania z dziennikarzami. - Wówczas za pośrednictwem RSO można było uzyskać informacje o czynnych placówkach służby zdrowia. Potem temat przycichł, bo nie było ważnych informacji kryzysowych. Teraz, w przededniu wakacji, przypominamy o RSO, bo za jego pośrednictwem można uzyskać wiele ważnych i przydatnych informacji, np. o zbliżających się kataklizmach, o wypadkach, o stanie dróg, o korkach i innych tego typu wydarzeniach.

Minister przypomniał, że komunikaty tworzone w ramach RSO przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego emitowane są na ekranach regionalnych stacji telewizji publicznej, a niebawem do systemu mają być włączeni również właściciele prywatnych, regionalnych stacji telewizyjnych. Halicki zachęcał także do pobrania mobilnej aplikacji RSO na smartfony.
R E K L A M A
banner
Zdaniem ministra Halickiego, RSO to najnowocześniejsze narzędzie tego typu w Europie i będzie stale rozwijane. M.in. od 1 lipca będzie można skorzystać z możliwości otrzymywania ważnych komunikatów RSO w formie SMS-ów.

Jak zapewniły dziś służby wojewody, Regionalny System Ostrzegania w województwie warmińsko-mazurskim jest aktywnie wykorzystywany przez Dyżurnych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W okresie od 1 stycznia 2015 roku do 20 maja 2015 roku w RSO zamieszczono 253 komunikaty, w tym 27 komunikatów w kategorii ogólnej (oszuści na wnuczka, utrudnienia na trasie kolejowej itp.), 180 komunikatów w kategorii informacje drogowe oraz 46 komunikatów w kategorii meteorologicznej. 19 komunikatów zostało wydanych na poziomie „ostrzeżenie”, a 234 komunikaty na poziomie „powiadomienia”.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~do korka / 2015-05-26 10:56
Proponuję odkorkować się, czyli otworzyć na luz. PO przegrzała resory pyszałkowatości i za to zapłaciła swoją cenę. Ale co korkom do tego! To problem PO. My jako wolni ludzie zagłosujemy na tych, którzy zaoferują porządne zmiany. Problem jest w tym, że ludzie nie wierzą w siłę swojego głosu i jedynie paplą na forum dyskusyjnym w internecie różne banały zamieszczają lub szczują się wzajemnie bez sensu, a nie podejmują działań. Nie [wulgaryzm] więc korku byle czego byle jak, głosuj na wybranych i tyle. lub stwórz swoją partię i stań twarzą w twarz z wyborcami i zobaczysz czy to łatwe. I Boga nie wzywaj na daremne.
~korek1 / 2015-05-25 22:01
Lepiej niech się zajmie synem narkomanem może w tym temacie osiągnie sukces bo na innym POlu to już raczej nie bo do wyborów 5 miesięcy a PO przegranych wyborach prezydenckich raczej ta Partia Oszustów POżegna się z władzą i tak NAM DOPOMÓŻ BÓG.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Briefing prasowy ministra Andrzeja Halickiego w Olsztynie

»

25-05-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl