Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./Kamil | 2015-05-26 11:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Kokon i „Tajemniczy klient”

Olsztyn24
Scena ze spektaklu (fot. Kamil - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W sali kameralnej Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie odbył się wczoraj (25.05) wieczór teatralny. Przed olsztyńską publicznością zaprezentowała się Grupa Teatralna „Kokon” w sztuce Igora Gorzkowskiego „Tajemniczy klient”.

„Tajemniczy klient” to wesoły, zwykły mężczyzna, posiadający misję do spełnienia. Identyfikuje się z bohaterami komiksów walczącymi ze złem. Testuje jakość obsługi w branży usługowo-handlowej, mając nadzieję, że w ten sposób przyczyni się do naprawienia świata. Czy jego działania są dobrze odbierane przez społeczeństwo? Jaką cenę przyjdzie mu za nie zapłacić?
W sztuce Igora Gorzkowskiego zagrają:

W obsadzie sztuki znaleźli się: Bartosz Całka, Dominik Chojnacki, Gabriela Dąbrowska, Beniamin Deptuła, Laura Fejer, Mariusz Gadomski, Klaudia Grygo, Sandra Iwańczuk, Gabriela Jeziorska, Klaudia Kieczmerska, Bartosz Markowski, Szymon Rogalski, Karol Sochacki, Mateusz Stanisławski, Julita Ślubowska. Reżyseria: Krystyna Jędrys i zespół.
R E K L A M A
banner
******

Działająca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie Grupa Teatralna Kokon skupia młodzież ze szkół średnich i studentów. Powstała w 1995 roku, od początku prowadzona jest przez aktorkę Krystynę Jędrys. Zmieniający się z roku na rok zespół zrealizował kilkanaście teatralnych premier, zagrał kilkadziesiąt przedstawień, w których wystąpiło ponad stu młodych aktorów.

Pierwsze spektakle zrealizowano w oparciu o wiersze polskich autorów. Powstały wówczas „Kobiety” wg poezji Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Szymborskiej, Kamieńskiej i tekstów filozoficznych, spektakl dla dzieci „Po rozum do głowy” wg Brzechwy oraz spektakl „Miłość” w oparciu o polską poezję miłosną. Następne lata zaowocowały adaptacjami dzieł literatury polskiej i światowej.

Każdy kolejny rok pracy przynosi teatrowi nagrody na festiwalach teatrów młodzieżowych. Grupa występuje nie tylko w Olsztynie i województwie – jej spektakle można było oglądać m.in. w Domu Kultury Polskiej w Wilnie, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki oraz Akademii Teatralnej w Warszawie.

Dla wielu młodych aktorów teatralna przygoda rozpoczęta właśnie w Kokonie, zaowocowała potrzebą stałego kontaktu z teatrem. Dla niektórych to początek artystycznej drogi ku profesjonalnym scenom.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl