Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-05-26 16:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Spojrzenia w urzędzie

Olsztyn24
„Spojrzenia” Ewy Rubczewskiej w holu Starostwa Powiatowego w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Olsztynie wpadli na pomysł stworzenia w urzędzie miejsca przyjaznego twórcom amatorom z powiatu olsztyńskiego. Zgodnie z tą ideą, dzisiaj (26.05) hol budynku zapełnił się sztuką, a dokładniej fotografią.

Autorką fotografii jest Ewa Rubczewska, która swoją wystawę zatytułowała „Spojrzenia”. Nic w tym dziwnego, bo autorce chodzi właśnie o to, by sprowokować innych do zwolnienia tempa, rzucenia okiem i refleksji. A gdzie sama szuka inspiracji?

– Wszędzie. Chodzę z aparatem i wypatruję. Nauczyłam się widzieć rzeczy niewidzialne, a jednocześnie nie ukryte, na przykład odbicie lasu czy domu w wodzie – opowiada.
R E K L A M A
banner
Zdjęcia z cyklu „Spojrzenia” zostały zrobione głównie na Warmii i Mazurach. Są wśród nich cienie, odbicia – w jeziorze, szybie, czy kałuży. To daje bardzo ciekawy efekt, a autorka podkreśla, że zdjęcia są wykonane naturalnie, bez późniejszej obróbki w programie graficznym.

Wystawa w urzędzie jest dopiero drugą publiczną prezentacją prac Ewy Rubczewskiej, bo i jej przygoda z fotografią zaczęła się niedawno.

– Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, byłam redaktorem technicznym w wydawnictwie. Teraz już nie pracuję, za to dużo się włóczę z mężem po okolicach i mało uczęszczanych drogach. Kiedyś wyjęłam aparat i spojrzenie mi się wyostrzyło – opowiada. – Odkąd dołączyłam do Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotografii BLUR, nabrałam odwagi. Ciągle się uczę, oglądając prace swoich kolegów i koleżanek. To wszystko jest jak sen. Nigdy się nie spodziewałam, że moje zdjęcia będą prezentowane publicznie

Ewa Rubczewska od 5 lat prowadzi blog zapiskizdrogimlecznej.blogspot.com i stronę internetową rubfoto.pl– tu opisuje swoje wyprawy krajoznawcze, tu zamieszcza zdjęcia, tu też znalazły się słowa zachęty ze strony innych ludzi, że jej fotografie są dobre, ciekawe i że warto wypuścić je w świat.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl