Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ep | 2015-05-26 16:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Deski ratunku przyniosą szczęście olsztyńskim siatkarzom

Olsztyn24
Siatkarze Indykpol AZS w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Gadżety wykonane przez niepełnosprawnych uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych będą promować drużynę Indykpol AZS Olsztyn. Dziś (26.05) pierwsze zamówienie w imieniu zespołu odebrali zawodnicy Michał Potera i Maciej Zajdel oraz Marcin Zarębski, menadżer  Indykpol AZS.

Drużyna Indykpol AZS od ponad półtora roku pełni funkcję ambasadora Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce, które współprowadzi ZPE. Sportowcy już nie raz odwiedzali szkołę, uczestniczyli w kilku inicjatywach na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

– Zauważyliśmy, że najstarsi uczniowie w Parku Pracy ZPE potrafią tworzyć świetne rękodzieło. Postanowiliśmy więc zlecić im wykonanie gadżetów promocyjnych – tłumaczy Marcin Zarębski.
R E K L A M A
banner
Gotowe przedmioty to drewniane deseczki do powieszenia na ścianę, ozdobione fragmentami siatki i napisem „AZS”. Niepełnosprawni uczniowie 30 sztuk wytworzyli przez niecałe dwa tygodnie.

– Mamy nadzieję, że będą to prawdziwe deski ratunku i zawsze przyniosą szczęście zawodnikom – żartowała Maria Jasińska-Zamarja, wicedyrektor ZPE, przekazując pierwsze 30 sztuk przedstawicielom drużyny.

Potem zawodnicy rozdawali autografy i cierpliwie pozowali z uczniami do zdjęć.

– Fajnie, że deski wam się podobają, bo nam też - tłumaczył sportowcom Mateusz, uczeń Parku Pracy ZPE.

Odwiedziny w Parku Pracy ZPE, gdzie najstarsi uczniowie uczą się wykonywania prostych zawodów, nie były jednak jedynym elementem wizyty. Siatkarze rozegrali też krótki mecz z gimnazjalistami i przeprowadzili krótki trening siatkówki.

– Z pewnością jeszcze do was wrócimy! – obiecał Michał Potera.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl