Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-05-27 15:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Żeglarscy mistrzowie szkolą dzieci w całej Polsce na swoich następców

Olsztyn24
Trening z Piotrem Myszką - Olsztyn | Więcej zdjęć »
Od kilku tygodni kilkuset młodych żeglarzy, biorących udział w trzeciej edycji ogólnopolskiego programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing, uczestniczy w zajęciach praktycznych na wodzie. W treningach pomagają im aktualni reprezentanci Polski, w tym medaliści olimpijscy i mistrzowie świata. W poniedziałek (25.05) w Olsztynie jeden z treningów dla adeptów żeglarstwa poprowadził Piotr Myszka, utytułowany reprezentant Polski w klasie RS:X i patron Energa Sailing w województwie warmińsko-mazurskim.

W poniedziałek Piotr Myszka spotkał się w Centrum Rekreacyjno – Żeglarskim UKIEL w Olsztynie z uczestnikami programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing i poprowadził zajęcia na wodzie. Trening z Mistrzem Świata, medalistą Mistrzostw Europy i Pucharu Świata był nie lada gratką dla najmłodszych, stawiających swoje pierwsze żeglarskie kroki. Niemal bezwietrzna pogoda, która doświadczonym żeglarzom nie sprzyja, była idealna dla początkujących, dopiero uczących się obsługi sprzętu i zachowania w łodzi.

Spotkanie z Piotrem Myszką rozpoczęło się od krótkiej prezentacji założeń programu Energa Sailing Edukacja i pamiątkowego zdjęcia. Następnie uczestnicy szkolenia zeszli na wodę, aby pod okiem mistrza poznawać kolejne tajniki żeglarstwa.
R E K L A M A
banner
- Cieszę się, że mogłem spotkać się z początkującymi żeglarzami i podzielić z nimi doświadczeniem – mówi Piotr Myszka. - Na tym etapie najważniejsze jest żeby pokazać dzieciom, że żeglarstwo to fajna zabawa i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jeżeli je polubią i załapią bakcyla, jest szansa, że sportowa pasja rozgorzeje w nich na dobre – dodaje.

Program edukacji żeglarskiej Energa Sailing to ogólnopolski projekt Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa, skierowany do uczniów szkół podstawowych w wieku od 7 do 9 lat. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi do uprawiania sportu i aktywności fizycznej poprzez naukę żeglowania na łódkach klasy Optimist. Równie istotny jest rozwój osobisty i kształtowanie pozytywnych postaw. Partnerami programu są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist.

W tym roku projekt realizowany jest w siedmiu ośrodkach w kraju. Oprócz Olsztyna są to: Poznań, Warszawa, Kraków, Szczecin, Wrocław i Gdynia w klasie Optimist oraz po raz pierwszy w Sopocie i Warszawie w windsurfingu. W każdym z miast patronat nad programem objęli członkowie kadry narodowej w żeglarstwie Energa Sailing Team Poland: Irmina Mrózek – Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec (Szczecin), Anna Weizieher (Warszawa), Przemysław Miarczyński (Trójmiasto), Piotr Myszka (Olsztyn), Kacper Ziemiński (Poznań), Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (Kraków) oraz Piotr Kula (Wrocław).

Nabór do programu został przeprowadzony przez regionalnych koordynatorów w porozumieniu zainteresowanymi szkołami. Swoje pociechy do udziału w zajęciach mogli zgłaszać również rodzice – w otwartym naborze dostępna była połowa ze stu miejsc. W Olsztynie projekt realizowany jest przy współpracy z Centrum Rekreacyjno – Sportowym UKIEL, na terenie którego odbywają się zajęcia. Szkoleniem objętych zostało po 50 dziewcząt i chłopców z okolicznych szkół podstawowych.

- Tegoroczna edycja Energa Sailing to już jego trzecia odsłona. Widzimy, że z roku na rok zainteresowanie udziałem w nim rośnie – mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa, koordynator programu. - W całej Polsce zebraliśmy komplet 800 uczestników, a w niektórych ośrodkach zainteresowanie szkoleniem dwukrotnie przekraczało liczbę dostępnych miejsc. To dla nas jasny sygnał, że nasza praca przynosi owoce. Dlatego w tym roku włączyliśmy do programu dwa nowe ośrodki i uruchomiliśmy pilotażowe szkolenie w windsurfingu – dodaje.
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl