Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Anna Kopacz/d. | 2015-05-31 17:21 | Rozmiar tekstu: A A A

10-lecie przedszkola „Dorotka” świętowano w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Olsztyn24
Maluchy przygotowały dla swoich gości występ artystyczny (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Olsztyńskim Teatrze Lalek odbyły się wczoraj (30.05) obchody 10-lecia Przedszkola Artystyczno-Teatralnego „Dorotka”. Z racji prowadzonego od lat w przedszkolu programu edukacji wielokulturowej dzieci na uroczystość zostali zaproszeni m.in. ambasadorowie Republiki Angoli, Republiki Indonezji, Meksyku i Republiki Południowej Afryki oraz przedstawiciele UNESCO, którzy objęli patronatem program „Wychowanie do dialogu międzykulturowego”.

Wśród gości był także Jarosław Słoma, wiceprezydent Olsztyna, który w imieniu swoim i Piotra Grzymowicza, prezydenta miasta, wyraził słowa uznania pod adresem przedszkola i Doroty Pakuły-Tamou, dyrektor placówki. Pozostali zaproszeni goście również składali gratulacje i życzenia kolejnych tak twórczych lat. Wśród nich nie mogło zabraknąć Ireny Telesz, aktorki Teatru Jaracza w Olsztynie, z której ust padło wiele ciepłych słów.

Głównym punktem ochodów był występ przedszkolaków, które wykazały się odwagą i talentem aktorskim, dając niezwykły popis zarówno taneczny, jak i muzyczny. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała efekty pracy milusińskich i ich nauczycielek, które wspaniale przygotowały swoich podopiecznych.
R E K L A M A
banner
******

Przedszkole Artystyczno-Teatralne „Dorotka” obchodzi w tym roku 45-lecie istnienia oraz 10-lecie działalności jako przedszkole niepubliczne, które od lat realizuje program „Sztuka i twórczość oraz elementy pedagogiki międzykulturowej w procesie kształtowania osobowości dziecka w wieku przedszkolnym” autorstwa Doroty Pakuły-Tamou, pedagoga i dyrektora placówki. W ciągu tych 10 lat placówka „wychowała” ponad  300 dzieci, budując u nich postawę otwartości wobec inności, tolerancji, zrozumienia, chęci poznawania i współpracy.

Przedszkole od lat współpracuje z Polskim Komitetem do spraw UNESCO i należy do placówek oświatowych stowarzyszonych UNESCO. W przedszkolu realizowane są projekty związane z edukacją zrównoważonego rozwoju (edukacja globalna), edukacją dla pokoju i praw człowieka oraz dialogiem kultur i religii (edukacja międzykulturowa). Realizowany w przedszkolu program od lat objęty jest patronatem Ambasady Republiki Południowej Afryki, Republiki Angoli, Meksyku oraz Republiki Indonezji.

Przedszkole jest członkiem Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, która dąży do zapewnienia najmłodszym dzieciom całego świata możliwie jak najlepszych warunków życia i rozwoju, niezależnie od zróżnicowania materialnego, kulturowego i klasowego. Placówka cyklicznie organizuje zbiórki materialne na rzecz potrzebujących dzieci na całym świecie. Przedszkole od lat współpracuje też z Międzynarodową Organizacją Studencką AIESEC. Efektem współpracy są długofalowe projekty, które powstają w oparciu o założenia edukacji przez sztukę oraz edukacji międzykulturowej.

Przez wzgląd na swój artystyczny charakter, przedszkole na stałe współpracuje z Olsztyńskim Teatrem Lalek oraz Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie w zakresie promowania idei edukacji teatralnej, kładąc główny nacisk na dialog przy użyciu języka żywego teatru. Współpraca łączy je także z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl