Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2015-06-01 13:20 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezydent Olsztyna oddał władzę dzieciom

Olsztyn24
Uroczystość przekazania dzieciom władzy w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz ma dzisiaj (1.06) wolne. W Dzień Dziecka oddał bowiem władzę w ręce najmłodszych mieszkańców miasta, reprezentowanych przez 12-letnią Julię Łukaszewicz.

Uroczystość przekazania władzy, której symbolem jest klucz do bram miasta, odbyła się dziś rano, w reprezentacyjnej sali spotkań olsztyńskiego ratusza, tzw. merówce. Świadkami wydarzenia byli licznie przybyli do ratusza dziennikarze.

Dziecięca pani prezydent jest uczennicą 5. klasy Szkoły Podstawowej nr 22 w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej. Interesuje się muzyką i plastyką. Mandat do sprawowania władzy prezydenckiej uzyskała wczoraj, wygrywając wybory przeprowadzone wśrod dzieci uczestniczących w Dniu Dziecka na trawie w olsztyńskim Parku Centralnym. I Parku Centralnego dotyczyła pierwsza decyzja pani prezydent. Julia Łukaszewicz zapowiedziała bowiem budowę w tym parku nowego placu zabaw dla dzieci. Plac będzie zlokalizowany nad brzegiem Łyny, tuż przy Tartaku Raphaelsohnów. Jego koszt szacuje się na 150-200 tysięcy złotych, a tempo budowy ma być błyskawiczne. Mówi się nawet o ukończeniu parku jeszcze przed wakacjami!
R E K L A M A
banner
W planie dzisiejszych zajęć dziecięcej pani prezydent było zapoznanie się z olsztyńskim ratuszem, w szczególności z gabinetem prezydenta miasta, a potem spotkanie z uczniami jednej z olsztyńskich szkół podstawowych.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Uroczystość przekazania dzieciom władzy w Olsztynie

»

01-06-2015

Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl