Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Katarzyna Kraczkowska | 2015-06-02 12:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjalistki z „Czternastki” powtórzyły ubiegłoroczny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Origami

Olsztyn24
Zwycięska praca i jej autorki | Więcej zdjęć »
Już po raz drugi uczennice z Gimnazjum nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Origami „Kusudama”, organizowanego przez Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczewa oraz Polskiego Towarzystwa Origami.

Origami to sztuka składania papieru według odpowiedniej techniki w tzw. moduły. Kusudama natomiast to kulista ozdoba wykonana z papierowych kwiatów, złożonych techniką orgiami.

Emilia Szymańska z klasy IIIB, Aleksandra Wielechowska z klasy II A oraz Dominika Tyberska z klasy III B, przez wiele godzin pracowały nad projektem. W efekcie powstał piękny globus składający się z różnokolorowych kwiatów „kusudama”.
R E K L A M A
banner
Mozolny wysiłek uczennic przyniósł wspaniały rezultat. Praca uczennic zajęła po raz drugi pierwsze miejsce w konkursie.
Konkurencja była duża. Do gimnazjum w Sochaczewie nadesłano blisko 130 prac z różnych stron Polski. Cieszy nas fakt, że jury doceniło projekt olsztyńskich uczennic najwyżej.

Gimnazjalistki z „Czternastki” powtórzyły ubiegłoroczny sukces w Ogólnopolskim Konkursie Origami. Rok temu zwyciężyły wykonując wielkiego, ważącego 1,5 kilograma pawia z papieru o imieniu Darello - Okularello.

Katarzyna Kraczkowska

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Ewa F-R / 2015-06-05 17:21
Serdecznie gratuluję! Praca niezwykła! Podziwiam!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl