Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-06-02 14:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzisiaj obchodzimy święto Hymnu Warmińskiego

Olsztyn24
Podczas uroczystości wystąpił m.in. Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM | Więcej zdjęć »
Drugiego czerwca 1920 roku w Olsztynie po raz pierwszy zaśpiewano skomponowany przez Feliksa Nowowiejskiego hymn „O Warmio moja miła”. Od kilku lat w rocznicę tego wydarzenia przypominają Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Miejski Osrodke Kultury w Olsztynie. Tak było i dzisiaj, w 95. rocznicę pierwszego wykonania hymnu.

Dzisiejsza uroczystość, rozpoczynająca XI edycję Festiwalu „O Warmio moja miła” przeprowadzona została w dawnej sali sesyjnej olsztyńskiego ratusza. Tam miejski hejnalista Daniel Rupiński odegrał rzeczony hymn na trąbce, następnie został on odśpiewany przez Chór im. prof. Wiktora Wawrzyczka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Po prezentacji głos zabrał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, następnie zaś uczestnicy spotkania mogli posłuchać recitalu w wykonaniu Daniela Rupińskiego oraz ponownego występu Chóru im. prof. Wiktora Wawrzyczka UWM pod dyrekcją Bogusława Palińskiego.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Święto Hymnu Warmińskiego 2015

02-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl