Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anna Kopacz/d. | 2015-06-04 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej obchodzono w Olsztynie

Olsztyn24
Jedną z procesji lokalnych była prowadząca z Nagórek do kościoła Chrystusa Odkupiciela Człowieka (fot. Anna Kopacz - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Kościół katolicki obchodzi dzisiaj (4.06) jedno z ważniejszych świąt - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Z tej okazji w całej Polsce odbywają się procesje. Tak było też w Olsztynie, gdzie, jak co roku, oprócz procesji lokalnych, wyruszyła również procesja centralna, która wyszła z bazyliki współkatedralnej św. Jakuba, przechodząc ulicami: Staszica, Staromiejską, Placem Jedności Słowiańskiej, Pieniężnego i ponownie ulicą Staszica.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana Bożym Ciałem, to w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej. Jest to święto ruchome, które wypada zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

Pamiątkę tego wydarzenia Kościół katolicki obchodzi także w Wielki Czwartek, wtedy jednak rozpamiętuje się także Mękę Jezusa Chrystusa. Uroczystość Bożego Ciała zaś ma charakter dziękczynny i radosny.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl