Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf.pras. | 2015-06-05 17:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupiecki szpital bez bólu

Olsztyn24
Szpital Powiatowy w Biskupcu (fot. SP) | Więcej zdjęć »
Powiatowy Szpital im. Jana Mikulicza w Biskupcu po raz kolejny otrzymał certyfikat projektu „Szpital bez bólu”. Poza nim w województwie warmińsko-mazurskim jeszcze tylko Ełk może się poszczycić taką renomą i jeden oddział szpitala w Elblągu.

Projekt został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu, które do jego realizacji zaprosiło Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Zgodnie z ideą programu certyfikat mogą otrzymać placówki, które spełniają szereg kryteriów i przyczyniają się do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego.

Certyfikat ma ważność przez 3 lata. Szpital w Biskupcu po raz pierwszy otrzymał go w 2011 roku.
R E K L A M A
banner
Ból niejedno ma imię, nie każdy da się kontrolować. Nie ma też przepisów dotyczących monitorowania bólu, jego natężenia... – opowiada dr Patryk Diaków, anestezjolog z biskupieckiego szpitala. - To, że ponownie otrzymaliśmy certyfikat, jest potwierdzeniem wyższej niż standardowa jakości leczenia bez bólu. Nasi pacjenci przed zabiegiem dowiadują się, że ból może wystąpić i tego, jak będzie leczony. Prowadzimy monitoring po operacji przynajmniej 4 razy na dobę. Cały personel podnosi swoją wiedzę na temat uśmierzania bólu, ja sam rozpocząłem dodatkowe studia podyplomowe z leczenia bólu. Myślę, że w Biskupcu takie podejście jest już normą. Większa wiedza to większa skuteczność. To z kolei przysparza nam profitów w sensie humanistycznym, że dobrze leczymy ludzi.

Z sukcesu biskupieckiego szpitala cieszy się starosta olsztyński Małgorzata Chyziak.

Otrzymany certyfikat jest ważną informacją dla pacjenta, że w tej placówce może liczyć na wysoką jakość usług medycznych i wielki profesjonalizm całej załogi szpitala. Bo do zdobycia certyfikatu potrzebny jest wysiłek zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. Dziękuję im za tę pracę i zaangażowanie na rzecz mieszkańców powiatu – mówi starosta.

Szacuje się, że ból pooperacyjny jest niewłaściwie uśmierzany u ponad połowy pacjentów. Przyczyny są złożone – są to problemy organizacyjne, niewystarczająca wiedza o uśmierzaniu bólu, przyzwyczajenie personelu medycznego, dostępność leków, czy też ich cena. Tymczasem właściwe uśmierzanie bólu po zabiegach wpływa na zmniejszenie częstości wystąpienia przetrwałego bólu pooperacyjnego, który stanowi poważny problem ekonomiczny i społeczny.

Certyfikat „Szpital bez bólu” to już drugi w niedługim czasie sukces placówki w Biskupcu, która w kwietniu zdobyła 3 miejsce wśród najlepszych szpitali powiatowych w Polsce, w ramach projektu „Portrety szpitali – mapy możliwości”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl