Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2015-06-08 20:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Tytuł Woźnicy Roku utrzymany!

Olsztyn24
Dzień Woźnicy 2015 w Dobrym Mieście | Więcej zdjęć »
Około 500 osób uczestniczyło w 12. edycji Dnia Woźnicy, która odbyła się w niedzielę (7.06) w Dobrym Mieście. Ci, którzy zdecydowali się spędzić dzień w tamtejszym Ranczo w Dolinie, mieli okazję obejrzeć klacze urodzone w ubiegłym roku ras koni zimnokrwistych oraz widowiskowe konkurencje powożenia bryczką.

Wnikliwej ocenie sędziów zostało poddanych 15 klaczek.

- W tego typu przeglądach brane są pod uwagę typ i przygotowanie konia, jego ruch, kondycja i pielęgnacja. Jak się okazało, trzy konie najwyżej ocenione pochodziły od jednego hodowcy, Waldemara Sekścińskiego, właściciela Gospodarstwa Rolnego „Zajączki” w Lubominie – mówi Jarosław Wolak, prezes dobromiejskiego koła Warmińsko-Mazurskiego Związku Hodowców Koni, również radny Rady Powiatu w Olsztynie. – Najwięcej punktów otrzymały: Satyna (41 pkt.), Ramona (39,5 pkt.), Ulena (39 pkt.).
R E K L A M A
banner
Druga część imprezy była bardzo widowiskowa. Tym razem można było podziwiać siłę i piękno ogierów oraz umiejętności woźnicy. Jako pierwsza odbyła się konkurencja powożenia bryczką po torze przeszkód.

– W zawodach wzięły udział cztery zaprzęgi, przy czym jedna załoga nie ukończyła przejazdu. To trudny konkurs, bo trzeba się wykazać umiejętnościami opanowania konia przez woźnicę. Najlepszy czas, czyli 1:09,5 uzyskał Paweł Schlegel powożący ogierem Adwil. Tuż za nim, z czasem 1:16,2 uplasował się ojciec zwycięzcy, Zygfryd Schlegel z tym samym koniem. Trzecie miejsce zdobył Dariusz Krysik z ogierem Sokrates, osiągając czas 2:04,4 – relacjonuje Jarosław Wolak.

Drugą konkurencją była „zwózka siana”, w której wystartowały trzy załogi. Tu najlepszy czas miał Zygfryd Schlegel – 1:51,5. Pozostali uczestnicy nie ukończyli przejazdu.

Zawodnik, który we wszystkich konkurencjach łącznie zdobył najwięcej punktów, otrzymał tytuł Woźnicy Roku 2015. Bezapelacyjnie został nim Zygfryd Schlegel.

– W ubiegłym roku też zdobyłem ten tytuł - mówi laureat. – Jestem zadowolony, tym bardziej, że nie było łatwo. Najtrudniejsza była zwózka siana, bo trzeba było najpierw załadować je na wóz, a potem zdjąć i dokładnie ułożyć tak, jak wcześniej leżało. Ale udało się – cieszy się hodowca.

Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Związek Hodowców Koni, poprowadził ją Jarosław Wolak. Puchary wręczali wicestarosta Jan Żemajtys i wiceburmistrz Dobrego Miasta Beata Harań. Powiat Olsztyński wsparł wydarzenie finansowo.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl