Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
ZSO4 | 2015-06-09 14:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Siatkarze plażowi z „Norwidówki” z sukcesami startowali w Niemczech

Olsztyn24
Turniej siatkówki plażowej w Essen (fot. ZSO4 - szystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad tysiąc kilometrów pokonali młodzi siatkarze reprezentujący Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. C. K. Norwida w Olsztynie, by dojechać do niemieckiego Gelsenkirchen. W tym partnerskim mieście Olsztyna, w dniach 2-6 czerwca, zorganizowano wielką imprezę sportowo-kulturalną pod hasłem „Ruhr Games 2015”. Olsztynianie wystartowali w turnieju piłki plażowej.

Areną „Ruhr Games” było nie tylko Gelsenkirchen, ale również pobliskie miejscowości. W imprezie udział wzięło kilka tysięcy sporowców w różnych, czasem dla nas egzotycznych konkurencjach. Reprezentowana była siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, lekkoatletyka, tenis, judo, pływanie, ale także polo kanu, akrobacje na motocyklach, rowerach i deskorolkach. Olsztynianom przyszło grać w Essen nad jeziorem Baldeneysee, gdzie na piaszczystej plaży rosły palmy niczym w tropikach.

W rywalizacji szesnastu par wystartowały trzy z olsztyńskiego ZSO nr 4: Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz (II klasa liceum), Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek (I klasa liceum) oraz Sebastian Fiuk-Adam Świdroń (III klasa gimnazjum). Najmłodsi - gimnazjaliści - w gronie starszych kolegów stawali dzielnie i odpadli z gier dopiero w ćwierćfinałach. Pozostałe dwie olsztyńskie pary rywalizowały do końca, ostatecznie - po tie break-ach - plasując się na drugim (Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz) i trzecim (Mateusz Jaczewski-Mateusz Kurek) miejscu w turnieju.
R E K L A M A
banner
Bardzo emocjonujący był finał z niemiecką parą specjalizującą się w grze na plaży. Olsztynianie wygrali pierwszego seta i prowadzili w końcówce drugiego. Niestety zabrakło „kropki nad i”. Po dramatycznej końcówce para Piotr Szostek-Igor Maćkiewicz przegrała mecz 2:1.

Olsztynianie wrócili więc z Niemiec z dwoma medalami oraz poczuciem dumy z godnego reprezentowania swojej szkoły i miasta.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl