Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2015-06-14 00:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Alicja Szarzyńska laureatką nagrody imienia prof. Janiny Wengris

Olsztyn24
Alicja Szarzyńska
Laureatką konkursu o nagrodę marszałka województwa warmińsko-mazurskiego im. prof. Janiny Wengris została Alicja Szarzyńska - kierownik Olsztyńskiego Centrum Aktywności Ekologicznej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie. Oficjalne wręczenie wyróżnienia odbędzie się w poniedziałek (15.06) o godzinie 12 w Muzeum Przyrody w Olsztynie.

Nagrodę za zasługi dla ochrony środowiska naturalnego przyznaje specjalna kapituła. Jurorzy docenili m.in. zaangażowanie z jakim Alicja Szarzyńska stara się zainteresować młodych ludzi przyrodą. Laureatka regularnie inicjuje i realizuje w szkołach i przedszkolach festiwale nauk, olimpiady i przedsięwzięcia takie jak program „Ekozespołów”, czy „Szkoły dla ekorozwoju”.

Dzięki pasji Alicji Szarzyńskiej powstało blisko 40 lapidariów, w których zabezpieczono przed zniszczeniem głazy narzutowe, cenny element krajobrazu m.in. Wzgórz Dylewskich. Jest też autorką publikacji na ich temat: „Piękno przyrody nieożywionej Warmii i Mazur” i „Dary ze Skandynawii. Głazy narzutowe Warmii i Mazur”.
R E K L A M A
banner
Konkurs o nagrodę marszałka województwa warmińsko-mazurskiego im. prof. Janiny Wengris ma na celu wspieranie postaw proekologicznych oraz propagowanie działań i rozwiązań przyczyniających się do zmniejszenia zagrożenia środowiska naturalnego oraz do jego ochrony. Udział w konkursie mogły wziąć udział osoby lub zespoły osób, których działalność jest ściśle związana z kształtowaniem postaw ekologicznych.
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [2]
~abc / 2015-06-15 19:07
Alu, gartulacje!!! Jesteś WIELKA!!!
~warmiak / 2015-06-15 08:16
Alu z całego serca gratuluję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl