Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2015-06-17 18:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszają remonty dróg w powiecie

Olsztyn24
Starosta Małgorzata Chyziak podpisuje umowę (fot. SP)
Prawie 14 km dróg, 5 gmin, 7 zadań, 6 mln zł - tak można podsumować jedną z najnowszych inwestycji, która już wkrótce zostanie zrealizowana na drogach powiatu olsztyńskiego. Władze Powiatu podpisały dzisiaj (17.06) z wojewodą warmińsko-mazurskim umowę na realizację zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Całkowita wartość inwestycji to 6 mln zł. Połowę tej kwoty stanowi wkład państwa w ramach tzw. „schetynówek”. Powiat Olsztyński przeznaczył na remonty ponad 1 mln 742 tys. zł. Pozostałą kwotę zapewnią samorządy gmin i... prywatne przedsiębiorstwo.

To, że wkład własny rozłożył się pomiędzy Powiat i gminy jest wynikiem świetnej współpracy pomiędzy samorządami – mówi starosta olsztyński Małgorzata Chyziak. - Mamy jeden cel – poprawę jakości życia mieszkańców powiatu olsztyńskiego. Wspólnymi rozmowami i staraniami udaje nam się realizować kolejne ważne zadania. Bardzo się też cieszę z zaangażowania Zakładów Produkcji Kruszyw Rupińscy z Biskupca, bo to doskonały przykład na odpowiedzialność społeczną prywatnych przedsiębiorców.
R E K L A M A
banner
Na porozumieniu skorzysta gmina Olsztynek, w której na drodze Olsztynek-Kunki-Pawłowo na odcinku Olsztynek – Jemiołowo (170 km) zostanie położona nowa nawierzchnia. W miejscowości Kunki z kolei zostanie wybudowany chodnik. W gminie Biskupiec zostaną przebudowane dwa odcinki: od miejscowości Rudziska do Kobułt i od Labuszewa do Botowa. Na tę ostatnią inwestycję blisko 0,5 mln zł przekaże lokalna żwirownia. W gminie Dywity przebudowany zostanie odcinek drogi w miejscowości Gradki na trasie Dobre Miasto-Tuławki-Olsztyn. Modernizacja obejmie też drogę od Kolna do Bęsi i w samej Bęsi, a także w okolicach Jonkowa na drodze Zagony-Świątki-Gołogóra-Jonkowo.

Podpisana umowa na realizację inwestycji daje zielone światło na modernizację dróg w powiecie. Poprzedni podział środków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych nie uwzględnił wniosku Powiatu, lokując go na liście rezerwowej. Oszczędności w realizacji dotychczasowych inwestycji w ramach programu umożliwiły wsparcie remontów kolejnych dróg.

UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl