Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-06-17 22:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Przedsiębiorcy chcą się rozwijać

Olsztyn24
Urząd Marszałkowski w Olsztynie
Aż 9 mln zł trafi do przedsiębiorców z Warmii i Mazur na wsparcie konkurencyjności i dotacje dla mikroprzedsiębiorstw w zakresie innowacji i nowych technologii.  Dofinansowanie dostaną 24 podmioty z listy rezerwowej w jednym z konkursów w ramach kończącego się Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

- Dodatkowe środki pochodzą z oszczędności wynikających z realizacji innych projektów i różnic kursowych – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Z deklaracji przedsiębiorców wynika, że chcą się rozwijać i zdążą wykorzystać dodatkowe fundusze do końca sierpnia, a w wyjątkowych sytuacjach do końca września. Ich zainteresowanie środkami na własny rozwój dobrze wróży na przyszłość, ponieważ w nowej perspektywie unijnej gros pieniędzy musimy przeznaczyć właśnie na inteligentny rozwój i innowacyjną gospodarkę.

Wartość inwestycji, które mają być zrealizowane w ramach przyznanych oszczędności wynosi ponad 25 mln zł. Pieniądze zostaną zainwestowane na przykład w technologię produkcji preparatów mlecznych, rozbudowę parków maszynowych, zakup innowacyjnego sprzętu i inne nowe rozwiązania.
R E K L A M A
banner
Komentarze [3]
~łowca przekrętów / 2015-06-19 12:46
Sam mam przedsiębiorstwo i korzystałem z dotacji. To co się dzieje przy sporządzaniu dokumentów to kpina, w pewnej instytucji osoby które poprosiłem o pomoc zaoferowały mi ją, ucieszyłem się ale usłyszałem "6000 za napisanie wniosku, 3% jeśli wniosek dostanie dofinansowanie". Zatkało mnie. Napisałem wniosek sam z pomocą księgowej, dziwnym trafem sklasyfikowano mnie w 4 setce projektów. Aby otrzymać dofinansowanie w pierwszej turze należy wspomóc się kimś z pracowników zajmujących się przyznawaniem dotacji.Po dwóch latach dostałem zapytanie czy nie chciałbym jednak skorzystać z dofinansowania, odmówiłem bo nie chce mieć nic wspólnego z tym urzędem i tymi ludźmi. Rozmawiałem na pewnym spotkaniu olsztyńskich przedsiębiorców i gdy opowiedziałem swoją przygodę to nikt nawet się nie zdziwił bo większości zaproponowano podobną współpracę i większość się zgodziła. Pieniądze z unii są marnotrawione bo przedsiębiorcy uczeni są jak kombinować by nikt ich nie złapał. To przykre bo jak chciałem uczciwie rozwijać firmę to ktoś chciał mnie wykorzystać.
~Władek / 2015-06-18 11:03
Dziwna historia z tymi unijnymi dotacjami. Dziś mamy rok 2015, a Urząd Marszałkowski realizuje jeszcze program na lata 2007-2013. Inteligentnie zaoszczędzono środki finansowe na innowacyjne dotacje. Nowomowa pod batutą Unijnych dyrektyw poraża tak bardzo, że aż się chce krzyczeć: Unia musi upaść, Unia to nasz wróg.
~allensteiner / 2015-06-17 22:32
Ciekaw jestem, co wysoki urząd (a także pomniejsze urzędy) czynią w sprawie segregacji odpadów. Oczywiście, prócz prowadzenia listy mikroprzedsiębiorców, którzy się tym rzekomo zajmują.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl