Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2015-06-18 21:34 | Rozmiar tekstu: A A A

Równy asfalt na całej drodze z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej!

Olsztyn24
Nowa droga z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej (fot. UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Znakomita informacja dla kierowców! W błyskawicznym tempie zakończyły się roboty bitumiczne na drugim odcinku przebudowywanej drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej (od leśniczówki do Dąbrówki). Kierowcy mogą już korzystać z równej, asfaltowej drogi na całym odcinku o długości ponad 3 kilometrów.

Firma Skanska, czyli wykonawca drugiego etapu przebudowy drogi z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej stanęła na wysokości zadania. Dokładnie trzy dni zajęło jej wykonanie podbudowy oraz ułożenie warstw bitumicznych na odcinku o długości 1,3 km (od leśniczówki do Dąbrówki Wielkiej).

- Główny powód sukcesu to cierpliwość mieszkańców, którzy w swoim wyczekiwaniu na nową drogę przez trzy dni korzystali z objazdów, a wykonawca mógł w tym czasie działać pełną parą na wyłączonym odcinku inwestycji – uważa Anna Jara, kierownik Referatu Budownictwa i Inwestycji Komunalnych Urzędu Gminy Dywity. – Dziękujemy mieszkańcom za współpracę.
R E K L A M A
banner
W tej chwili trwają jeszcze prace porządkowe i wykonywanie poboczy, ale kierowcy mogą już korzystać z nowej, równej drogi na całym odcinku z Różnowa do Dąbrówki Wielkiej (jego długość to ponad 3 km). Tym samym droga została udostępniona kierowcom na ponad dwa miesiące przed terminem!

Już teraz daje się zaobserwować zwiększony ruch na nowej drodze, zarówno samochodów, jak i osób na rowerach, czy spacerowiczów i biegaczy. Koszt budowy drugiego odcinka drogi to około 820 tys. zł. Zsumowany koszt wykonania całego, ponad 3-kilometrowego odcinka drogi wyniesie ponad 2,1 mln zł.

Urząd Gminy w Dywitach przygotowuje się do kolejnego etapu przebudowy około półkilometrowego odcinka drogi w samej miejscowości Dąbrówka Wielka.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl