Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2015-06-22 15:26 | Rozmiar tekstu: A A A

42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” ruszają w czwartek

Olsztyn24
Konferencja prasowa przed 42. Spotkaniami Zamkowymi | Więcej zdjęć »
W czwartek (25.06) startują w Olsztynie 42. Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”. Dzisiaj (22.06) podczas konferencji prasowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie z udziałem dyrektora instytucji Krzysztofa Stachowskiego poznaliśmy szczegóły programu tej znanej w kraju imprezy.

W tegorocznym konkursie o Nagrodę Agnieszki Osieckiej wystartuje 11 wykonawców. Po przeprowadzonych w maju br. w CEiIK-u eliminacjach prawo udziału w części konkursowej Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych wywalczyli: Klaudia Borczyk (Bielawa), Maria Kołodziejczyk (Wielbark), Roksana Lewak (Kraków), Klara Płatek (Wola Rębkowska), Elwira Pączek (Stargard Gdański), Nastia Smirnova ( Linowo k. Świecia nad Osą), Paulina Talarska (Zambrów), Kaja Wasilewska (Kobyłocha), Katarzyna Wiśniewska (Kamionka Stara), Aleksandra Wylężek (Bytom) i Maksymilian Zdybicki (Konstancin-Jeziorna). 

W tym roku odbędzie się jeden koncert konkursowy (poprowadzi go Artur Andrus) - w czwartek (25.06) o godzinie 21.00. Występy solistów oceniać będzie jury w składzie: Basia Raduszkiewicz, Elżbieta Wojnowska, Piotr Bukartyk, Jerzy Satanowski i Bogusław Żmijewski. Laureatów konkursu poznamy w piątek (26.06) podczas koncertu galowego, który również rozpocznie się o godzinie 21. Nagrody dla laureatów ufundowali m.in. prezes zarządu TVP, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i prezydent Olsztyna. Wszystkie w wymienionych wyżej koncertów odbędą się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.
R E K L A M A
banner
Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję” to również koncerty wykonawców o ustalonej już renomie, jak też inne wydarzenia towarzyszące. W czwartek, po koncercie konkursowym, organizatorzy zapraszają na koncert jubileuszowy zespołu Czerwony Tulipan, który będzie świętował 30-lecie działalności (początek około godziny 22.30). Zespół wystąpi również w środę (24.06) na koncercie zamkniętym, przygotowanym specjalnie dla jego przyjaciół i współpracowników. W piątek (26.06) natomiast, po koncercie laureatów, na dziedzińcu zamkowym wystąpi Elżbieta Wojnowska z zespołem w koncercie „Gdy mówię nie”, którym uczcimy 40-lecie jej pracy artystycznej.

Na wymienione wyżej koncerty trzeba kupić bilety (w cenie od 35 do 50 zł). Ale Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie - organizator Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną - przygotowało także imprezy towarzyszące festiwalowi, na które wstęp jest wolny - „Śpiewajmy Poezję w WBP”:

» 25.06, godz. 18.00, Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33
Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką
prowadzenie: Urszula Witkowska

» 26.06, godz. 18.00, Galeria Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33
Panel (o) poezji kobiet – Tamara Bołdak-Janowska, Urszula Kosińska, Monika Stępień, Aleksandra Tchórzewska
prowadzenie: Monika Błaszczak

Zapraszamy!

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed 42. Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi

22-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl