Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-06-23 19:58 | Rozmiar tekstu: A A A
Naukowcy PAN zaprezentują się podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego

Nauka też sztuka!

Olsztyn24
Fragment plakatu imprezy
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie zaprasza na Piknik Naukowy pt.: „Nauka też sztuka”. Piknik odbędzie się w sobotę (27.06) na olsztyńskiej starówce w godzinach 12:00 - 16:00. Przez szereg popularno-naukowych warsztatów, pokazów, interaktywnych eksperymentów i konkursów naukowcy z kilku ośrodków badawczych w Polsce zaprezentują jak nauka i sztuka przenikają się i wzajemnie inspirują.

W programie Pikniku „Nauka też sztuka!” znajduje się m.in. pokaz obrazów namalowanych bakteriami, eksperymenty wirtuozów sztuki laboratoryjnej, podczas których zobaczymy bańki z suchego lodu, wybuchowe torebki i przedmioty, które płoną, ale się nie spalają. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w warsztatach na temat twórczej roli genów w naszym organizmie i dowiedzieć się dlaczego pewne choroby dziedziczymy, a niektóre nabywamy.

Ponadto, każdy z gości będzie mógł odwiedzić mobilne laboratorium wykorzystywane w badaniach nad ochroną bioróżnorodności zwierząt, które jest niewątpliwym dziełem sztuki dzisiejszej technologii. Przygotowane zostaną także warsztaty tworzenia imitacji naczyń krwionośnych i wykonywania samodzielnych modeli bakterii np. „bolibrzuszka". Uczestnicy dowiedzą się także jak wyizolować DNA z cebuli „domowymi metodami” i poznają funkcję galaretki w laboratorium.
R E K L A M A
banner
Ogród PAN w Powsinie przygotuje pokaz „Botanicznej Tęczy”, a Olsztyńska Szkoła Wyższa im. Józefa Rusieckiego zaoferuje gościom bezpłatne porady dietetyczne, badanie skóry i składu ciała. Na scenie staromiejskiej odbędzie się konkurs familijny „Tajemnice ludzkiego ciała” z nagrodami.

Wstęp na piknik - wolny.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl