Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2015-06-23 20:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Resocjalizacja przez pracę

Olsztyn24
Porozumienie podpisano w Areszcie Śledczym w Olsztynie
Od dzisiaj (23.06) osadzeni w Areszcie Śledczym w Olsztynie będą nieodpłatnie opiekowali się pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz jego otoczeniem. To kolejny przypadek pracy skazanych na rzecz Gminy Olsztyn.

- Osadzeni z Aresztu Śledczego sumiennie wywiązują się ze swoich obowiązków i nie mamy zastrzeżeń do ich pracy, dlatego rozszerzamy nasze pole współpracy – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

- Dla skazanych to bardzo ważne, że mogą pracować na rzecz miasta. Chętni mają dzięki temu dodatkowe profity – więcej widzeń, przepustek i – co najważniejsze – łatwiej jest im odnaleźć się na rynku pracy po wyjściu na wolność – podkreśla płk Krzysztof Strzyżewski, dyrektor Aresztu Śledczego w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Do pracy na rzecz Gminy delegowane są osoby, które z uwagi na charakter popełnionego przestępstwa, mogą wychodzić poza mury aresztu bez nadzoru.

Tylko w ubiegłych roku w Olsztynie z pracy osadzonych korzystało 15 jednostek miejskich (szkoły, przedszkola, OSiR, schronisko dla zwierząt). Przez ten czas 524 skazanych przepracowało łącznie około 22,5 tysiąca godzin.

Opiekę nad stojącym nieopodal Aresztu Śledczego pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego osadzeni obejmą na podstawie porozumienia podpisanego wczoraj (22.06) w Areszcie Śledczym porozumienia pomiędzy prezydentem Olsztyna a dyrektorem olsztyńskiego aresztu.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl