Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2015-06-24 22:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Spływ Łyną na zakończenie roku szkolnego

Po Łynie bez wywrotki

Olsztyn24
Spływ kajakowy Łyną (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Dokładnie 34 gimnazjalistów klas trzecich z gimnazjów w Dywitach i Tuławkach wzięło udział w czwartym w historii spływie kajakowym Łyną na zakończenie roku szkolnego. Siedmiokilometrową trasę z elektrowni na Wadągu do Brąswałdu wszystkim udało się pokonać bez wywrotki.

Uczniowie gimnazjów kończących swoją edukację w szkołach na terenie Gminy Dywity już od trzech lat mogą uczestniczyć w spływie kajakowym Łyną.

– To swego rodzaju nagroda od gminy za dobre wyniki w nauce – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.
R E K L A M A
banner
W czwartym w historii spływie wzięła udział rekordowa liczba 34 uczniów z Tuławek i Dywit. Razem z gimnazjalistami ubranymi w kapoki popłynęli też nauczyciele oraz czterech ratowników. Na szczęście mimo dość kapryśnej aury nikt nie zaliczył wywrotki, a uczniowie chwalili sobie taki sposób aktywnego wypoczynku.

– Było ekstra, nawet się za bardzo nie zmęczyłem – mówił jeden z uczestników spływu. – A trasa była niezwykle malownicza. Po raz pierwszy płynąłem kajakiem i już teraz wiem, że nie po raz ostatni.  

Spływ tradycyjnie rozpoczął się na styku rzek Wadąg i Łyna przy elektrowni wodnej.  Po dopłynięciu do stanicy w Brąswałdzie przyszedł czas na ognisko, pieczenie kiełbasek i gorącą herbatę. Na kajakarzy czekał również wójt gminy Dywity Jacek Szydło, który wręczył wszystkim praktyczne gadżety, czyli wodoszczelne etui na dokumenty i telefon.

– Liczę że w ten sposób zachęcę Was do kontynuowania kajakarskich pasji – mówi wójt Jacek Szydło.

Obecna na spotkaniu Sabina Robak, przewodnicząca Rady Gminy Dywity podziękowała młodzieży za dobrą naukę, twórcze rozwijanie pasji oraz życzyła uczniom udanych wakacji i dobrej pogody.

Serdeczne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu spływu należą się Strażakom z OSP Brąswałd oraz Sołtysowi wsi Brąswałd.

Z D J Ę C I A
Komentarze [5]
~Franek / 2015-06-29 11:47
Jeśli jesteś syneczkiem bogatych rodziców, którzy dają Ci kasę na benzynkę i samochodzik, żeby we wsi szpanować, to gratuluję. Są osoby, które od 30 lat płacą podatki i dziś nie mają jak dojechać do centrum Olsztyna. Drwij małolacie, kiedyś i Ty będziesz miał tyle lat co ja. Stracisz zdrowie i przypomnisz sobie moje słowa...
~Szymek / 2015-06-26 13:00
Niedługo tramwajem do centrum dojedziecie ;-) Słyszałem, że jest tajny plan przedłużenia tramwaju do Dywit...
~Monika / 2015-06-26 00:02
Cieszę się, że są podobne głosy. Widać jest nas wciąż wielu, tylko Wójt i Rada jakoś ogłuchli... :(
~wiola / 2015-06-25 20:52
Tak, tak, tak - autobus jeżdżący do centrum i przedłużenie godzin co najmniej do 20.00 !!!!!!!
~Franek / 2015-06-25 00:52
Ciekawe czy dopłynął autobusem przez Centrum? Prosimy o przywrócenie linii do Centrum Olsztyna!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl