Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Siergiej | 2015-06-28 03:33 | Rozmiar tekstu: A A A

Zakończyły się obchody 25-lecia „Stojedynki”

Olsztyn24
Jubileuszowy tort (fot. SP 101 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Społecznym Zespole Przedszkolno-Szkolnym podsumowało Rok Jubileuszowy pierwszej niepublicznej placówki na Warmii i Mazurach. Założyła ją w 1990 roku w Olsztynie grupa rodziców - pasjonatów, którym zależało na tym, żeby powstała szkoła zapewniająca efektywne nauczanie i wartościowe wychowanie swym podopiecznym.

Obchody Jubileuszowe rozpoczęła wystawa prac plastycznych uczniów „Stojedynki”. Młodzież gimnazjalna prezentowała prace wykonane podczas zajęć artystycznych od 22 maja 2015 do 26 czerwca 2015 w galerii artystycznej „FOYER” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Żołnierskiej. Otwarcie wystawy uświetnił występ młodych wokalistów i recytatorów.

11 czerwca 2015 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru szkoły, której przewodniczył ksiądz proboszcz Marian Matuszek. We mszy świętej uczestniczyła  cała społeczność „Stojedynki”: dyrekcja, prezes zarządu TPSS 101, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice, a także zaproszeni goście.
R E K L A M A
banner
Ostatnim punktem obchodów 25-lecia „Stojedynki” była uroczysta gala jubileuszowa zorganizowana 12 czerwca 2015 roku w Miejscu Kreatywnej Aktywności „Eranova” w Olsztynie. Tego wieczoru nauczyciele, uczniowie (także absolwenci), rodzice i zaproszeni goście wzięli udział w lekcji pt. „Takie będą Rzeczypospolite, jak jej młodzieży chowanie, czyli jak w Stojedynce kształcono”. Był śpiew, malarstwo, pantomima, teatr, film i kabaret. Gratulacje Stojedynce złożyli przedstawiciele miasta, województwa, kuratorium, a nawet sama Agnieszka Holland.

Po końcowym dzwonku pani dyrektor zaprosiła na urodzinowy tort, a spragnieni zabawy mogli skorzystać z fotobudki, by zabrać ze sobą do domu jubileuszowe zdjęcie. Na chwilę odpoczynku zapraszał kącik tradycji, gdzie na wygodnej kanapie można było obejrzeć szkolne filmy, kroniki lub pamiątki. W urodzinowej atmosferze pozwoliła trwać „Historia Stojedynki w melodiach zaklęta”, czyli płyta CD nagrana przez uczniów.

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym zakończył ćwierć wieku istnienia pierwszej niepublicznej szkoły na Warmii i Mazurach.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl