Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2015-06-28 22:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto Ulicy Dąbrowszczaków obchodzono po raz szósty

Olsztyn24
VI Święto Ulicy Dąbrowszczaków | Więcej zdjęć »
Po raz szósty w Olsztynie odbyło się Święto Ulicy Dąbrowszczaków. Na jedną z flagowych imprez rozpoczętego 7 czerwca Olsztyńskiego Lata Artystycznego zaprosił olsztynian dzisiaj (28.06) Miejski Ośrodek Kultury, mający swoją siedzibę właśnie przy wspomnianej ulicy, w Kamienicy Naujacka.

MOK przy współpracy z liczną grupą partnerów przygotował dla olsztynian moc atrakcji, a że pogoda dopisywała, to na jubilatce pojawiły się tłumy, by obserwować klulturalne wydarzenia, które w tym roku odbyły się pod hasłem „To będą starcia” - chór kontra beatbox, latino kontra breakdance, stare z nowym, czarne z białymm, a także sztuki uliczne.

Na uczestników święta czekała scena m.in. z występami i koncertami Gorzki aka Ras Binx, Traffic Junky, Binge, Zespołu Wokalny „Moderato”, Akademii Trzeciego Wieku i Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku, Studia Rytm i Olsztyńskiego Chóru „Collegium Baccalarum”.
R E K L A M A
banner
Był także jarmark produktów regionalnych, rękodzieła i biżuterii, strefa dla dzieci oraz strefa gier i wiele innych artakcji, dzięki którym chyba nikt z odwiedzających ulicę Dąbrowszczaków się dzisiaj nie nudził.

Największą chyba popularnością cieszyły się pokazy i warsztaty uliczne, m.in.: pokaz graffiti – wspólne malowanie na stelażu: Wilczek One, pokaz parkour grupy freerunnerów, atrakcje Teatru Form Niezależnych Korzunowicz, gry uliczne: kapsle, klasy, kreda, guma, malowanie wielkiego obrazu na ulicy, warsztaty breakdance i beatboxu oraz Street Music No Wulgar – konkurs młodych talentów muzycznych.

Świętowanie pod chmurką rozpoczęło się w samo południe, zaś zakończyło wieczorem koncertem lubelskiej grupy Rootz Fyah.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
VI Święto Ulicy Dąbrowszczaków

»

28-06-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl