Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2015-07-01 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

XXIV Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe rusza jutro

Olsztyn24
Olsztyńskie Noce Bluesowe 2014 - (fot. Kamil)
Od soczystego Zydeco Party po koncert specjalny Back To The Roots Night – tym razem Międzynarodowy Festiwal XXIV Olsztyńskie Noce Bluesowe trwać będzie aż cztery dni! 17 koncertów na czterech scenach, niemal 70 muzyków z kraju i zagranicy, w tym Włoch, Hiszpanii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Światowej sławy gwiazdy bluesa i ten niepowtarzalny klimat To wszystko już 2-5 lipca w Olsztynie.

Na start potrójny poczęstunek muzyczny. Jutro (2.07), na scenie staromiejskiej wystąpi olsztyńska grupa Sara Szymczak & M.A.B.S. oraz włoski bluesman Pierluigi Petricca. Zaś na Targu Rybnym odbędzie się jedyne w swoim rodzaju Zydeco Party. Za sprawą Dwayne Dopsie & The Zydeco Hellraisers poczujemy klimat ludowej, nieskrępowanej zabawy wśród luizjańskich rozlewisk (bayou). Jak co roku, rdzeń festiwalu stanowić będą koncerty w dniach 3-4 lipca. Właśnie wtedy na scenie głównej w Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpią największe zagraniczne gwiazdy tegorocznych Nocy – Shakura S’Aida, A Contra Blues, Mike Zito & The Wheel oraz Janiva Magness.

Tradycyjnie odbędą się też otwarte koncerty na Targu Rybnym. Wśród czołowych zespołów kategorii Odkrycie Roku ankiety Blues Top 2014 kwartalnika „Twój Blues” znalazły się: Cynamonowa Kaczka, Jaw Raw, Marek Piowczyk Trio, Drunk Lamb, Blues Bazar oraz Fingerstyle Bob & The Blues Society. Zwycięzcy zeszłorocznego przeglądu, grupy GRUFF! i Jan Gałach Band, tym razem zagrają na scenie głównej. Na zakończenie, 5 lipca, również w amfiteatrze, odbędzie się Back To The Roots Night – niepowtarzalny koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa. Obfity program 24. edycji festiwalu gwarantuje mnóstwo zdumiewających muzycznych doznań, od żwawych kreolskich melodii po pieszczące duszę dźwięki przy zachodzie słońca. A nocami, w cieniu gotyckiego zamku, dusza sama otwierać się będzie na szczere bluesowe przesłanie.
R E K L A M A
banner
Bilety na koncerty są dostępne do kupienia w:

„ Informacji Kulturalnej MOK ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt., 11.00-17.00)
„ Galeria Rynek MOK ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-ndz., 12.00-19.00)
„ Miejska Informacja Turystyczna ul. Jana Pawła II 1 (pn.-pt., 10.00-18.00)
„ W-M Regionalna Organizacja Turystyczna ul. Staromiejska 1 (pn.-pt., 8.00-16.00)
oraz on-line na stronie ► bilety.mok.olsztyn.pl

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl