Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
waclawbr | 2015-07-05 00:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Szkoła życia nad Jeziorem Gim

Olsztyn24
W obozie Bałdy-Piec | Więcej zdjęć »
Wymarzone wręcz warunki do wypoczynku mają uczestnicy I turnusu obozu harcerskiego nad Jeziorem Gim. Piękna pogoda, las dookoła, jezioro „pod nosem”, noclegi w kilkuosobowych namiotach, kreatywna kadra instruktorska dbająca o atrakcyjny program zajęć. Czego może chcieć więcej młody człowiek, by naładować akumulatory przed nowym rokiem szkolnym?

Organizatorem obozu jest Hufiec Warmiński im. Ryszarda Knosały Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP w Olsztynie. Hufiec od lat dysponuje bazą obozową Bałdy-Piec w gminie Purda, w 30-hektarowym sosnowym lesie, nad brzegiem jednego z najczystszych jezior w Polsce - i od lat w wakacje organizuje tam obozy harcerskie. W tym roku są to cztery 12-dniowe turnusy, pierwszy rozpoczął się we wtorek, 30 czerwca. Atrakcyjna jest nie tylko oferta programowa i warunki pobytu, ale także cena za turnus. Za 12 dni harcerze płacą 705 zł, osoby niezrzeszone w ZHP - 730 złotych.

- Nasze obozy cieszą się dużym zainteresowaniem - mówi hm. Ewa Dyrda, komendant Hufca Warmińskiego i jednoczenie komendant obozów w Bałdach Piecu. - Obecnie wypoczywa u nas 300 dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 19. lat. Obozowicze głównie są z Olsztyna i okolic, chociaż mamy też grupę z Ostrołęki. Większość uczestników obozu to harcerze, ale 30 osób nie ma legitymacji harcerskiej. To oznacza, że wypoczywać w Bałdach-Piecu mogą również osoby niezrzeszone w ZHP.
R E K L A M A
banner
Życie obozowe nieco różni się od pobytu na koloniach czy w domach wypoczynkowych. Obozowicze muszą wykazać się dużą dozą samodzielności i odpowiedzialności za kolegów. Trzeba m.in. pilnować obozu, również w nocy. Na obozie nie ma komputerów i konsoli do gier. Kadra dba, by nie było czasu na nudę wymyślając co raz to nowe zajęcia wymagające kreatywności i aktywności ruchowej.

- Kładziemy nacisk na to, by dzieci na te 12 dni były odłączone od komputerów i innych, podobnych urządzeń elektronicznych - mówi hm. Ewa Dyrda. - Za to mają kontakt z naturą i uczą się współdziałania w grupie. Organizujemy m.in. biegi patrolowe, gry i zwiady terenowe, a także harcerskie ogniska i dyskoteki, a więc takie zajęcia, które od lat kojarzą się z harcerstwem , i na których wychowały się pokolenia Polaków. Dlatego rodzice bez większych obaw powierzają nam swoje pociechy. Z własnego doświadczenia wiedzą, że pobyt na harcerskim obozie to prawdziwa szkoła życia.

Dzisiaj harcerze wyjątkowo przebywali w obozie. Dzisiaj bowiem komenda obozu zorganizowała Dzień Otwarty obozu, po to, by swoje pociechy mogli odwiedzić rodzice. Zajęcia dla obozowiczów zorganizowano więc na miejscu. Do południa wzięli udział w Sztafecie Sportów Pożarniczych, którą zorganizowali strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie. Po południu natomiast instruktorzy zorganizowali Olimpiadę Sportów Dziwnych.

Hufiec Warmiński dysponuje jeszcze pojedynczymi miejscami na pozostałe trzy turnusy w Bałdach Piecu. Zainteresowani mogą w tej sprawie kontaktować się z Komendą Hufca w Olsztynie przy ul. Żołnierskiej 13 (budynek OSiR) lub telefonicznie pod numerem 89 527 63 97 albo drogą elektroniczną na adres warminski@zhp.pl
Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl