Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Mieszkaniec | 2015-07-08 11:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak fachowcy plac zabaw dla dzieci urządzają

Olsztyn24
Widok z okna na „plac budowy”
Za czasów PRL tacy fachowcy trafiliby prosto do Polskiej Kroniki Filmowej albo kabaretu Zenona Laskowika. III RP jest dla nich łaskawsza; nikt nie zwraca uwagi, że to parodia organizacji pracy i lekceważenie mieszkańców, zwłaszcza dzieci.

Fachowcy przyjechali w piątek, zrzucili na dotychczasowej piaskownicy konstrukcje dużej huśtawki, nieco mniejszej karuzeli oraz trzech małych koników bujanych. Z tymi ostatnimi poradzili sobie najszybciej, pod karuzelę spycharka odgarnęła piach i mogli ją postawić, ale z huśtawką były już problemy. Panowie robotnicy skrupulatnie wymierzali rozstaw nóg, jeden kopał dołki, a trzech innych deliberowało o czymś zawzięcie, pewnie o paskudnej polityce społecznej pani premier. Wreszcie pracodawca przywiózł im obiad i mogli odetchnąć. Do wieczora udało im się wycelować nogami huśtawki w wykopane dołki, z lekka przysypali je piaskiem, ogrodzili teren biało-czerwoną taśmą i odjechali.

W sobotę w ogóle się nie pojawili, o niedzieli już nie mówiąc, bo pewnie dzień święty święcą. Dzieci z podwórka w kwadracie ulic Leyka, Jaroszyka i Hanowskiego na olsztyńskich Jarotach przebierały już nogami, próbowały przekroczyć biało-czerwoną taśmę, co spotykało się z reprymendą ze strony rodziców. Wiadomo, jeszcze huśtawka przewróci się na któreś i nieszczęście gotowe. Uspokajali swoje pociechy, że fachowcy przyjadą w poniedziałek, skończą robotę i piaskownica będzie dostępna.
R E K L A M A
banner
Ale w poniedziałek nic się nie działo. To znaczy podjechał samochód, wysypał przyczepę świeżego piachu obok częściowo wkopanej huśtawki i tak dzionek minął. We wtorek to samo – przybyła druga kupka piasku. Wakacje w pełni, dzieciaki chciałyby się pohuśtać, ale nie wolno! Może w środę (8.07) coś ruszy? Tuż po godz. 8 rano dotarła trzecia przyczepa piasku. Nieźle – trzy dni i trzy kupki piachu! Średnia norma wyrobiona!

Mieszkaniec

Komentarze [2]
~vanes / 2015-07-16 17:12
Szanowny mieszkancu Olsztyna .A moze bys tak wziol lopate i pomogl w wykonaniu i urzadzeniu tego placu zabaw przy swoim bloku .Najlepiej to tylko krytykowac to co robi sie w naszym miescie . Wszystkich ogarnelo jakies lenistwo ,czekaja tylko na gotowe .., a pozniej niszcza .
~Mieszkaniec / 2015-07-09 17:03
Jest postęp: w czwartek przywieźli czwartą kupkę żwiru, ale w końcu pojawili się fachowcy i do końca dnia zdążyli zasypać podstawy karuzeli i huśtawki. Jak obiecali dzieciom z podwórka - w poniedziałek całość będzie już gotowa! Czyli po tygodniu z kawałkiem! Tłumaczyli się, że oni takie urządzenia ustawiali jednocześnie na 16 placach zabaw - tak więc można tylko współczuć dzieciom z 16 podwórek osiedla, że im rozgrzebali piaskownice. Ale wyjaśnili, że działają zgodnie z planem inwestora, czyli SM "Jaroty". Jak widać, organizacja pracy jest tam wręcz wzorcowa!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl