Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Natt | 2015-07-08 15:54 | Rozmiar tekstu: A A A

I Ty „Możesz to zmienić”

Olsztyn24
Konferencja prasowa w olsztyńskim Urzędzie Miasta | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu odbyła się dziś (8.07) konferencja poświęcona akcji prospołecznościowej pod hasłem „Możesz to zmienić”. Kampania ruszyła między innymi z inicjatywy Pawła Dąbrowy, który jako jedyny zdecydował się kiedyś pomóc napadniętej w centrum dużego miasta kobiecie. Mimo rozpaczliwego wołania o pomoc, nikt z pozostałych przechodniów nie zareagował.

Jak pokazują wyniki badań przeprowadzonych na potrzeby akcji, 61% ankietowanych nie podejmuje żadnego działania, będąc świadkiem przemocy na ulicy, głównie z obawy o własne życie. Towarzyszący akcji interaktywny spot ma przekonać mieszkańców aglomeracji, że nawet najmniejsze działanie może zapobiec tragedii. Film przedstawiający scenę napadu jest dostępny na portalach społecznościowych, a jego interaktywność polega na tym, że każdy oglądający ma 20 sekund na podjęcie decyzji, jak dalej potoczy się akcja.

Na podstawie reakcji osób oglądających spot przeprowadzono również nowatorskie badania emocji, tzw. Emotrack, z których wynika, że naczęstszymi reakcjami na wydarzenia przedstawione w filmie są złość oraz smutek.
R E K L A M A
banner
Mieszkańcy Olsztyna będą mieli okazję zobaczyć film na ekranach ustawionych w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Ukiel oraz w Biurze Obsługi Klienta przy pl. Jana Pawła II. Można go również obejrzeć na stronie www.mozesztozmienic.pl.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Inauguracja akcji społecznej „Możesz to zmienić”

08-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl