Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D./Natt | 2015-07-08 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A

„Dziecięce Niebo” i przyjaciele „Dotknięci sztuką” opowiedzieli „O synku Jasinku i złotym ziarenku”

Olsztyn24
Przedstawienie „O synku Jasinku i złotym ziarenku” (fot. Natt - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Zespół „Dziecięce Niebo” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 13 w Olsztynie zaprosili dzisiaj (8.07) olsztynian na plac zabaw przy ulicy Klasztornej na przedstawienie teatralne „O synku Jasinku i złotym ziarenku”. Spektakl pod chmurką jest zwieńczeniem realizowanego od połowy maja bieżącego roku przez grupę i jej opiekunów projektu „Dotknięci sztuką”.

Projekt „Dotknięci sztuką” został zrealizowny przez dwadzieścioro artystów z zespołu i dzieci z SP 9 oraz SP13 (w wieku od 6 do 13 lat) wspartych przez Edytę Markowicz, Agnieszkę Poniewozik, Wiesławę Maksymiuk, Danutę Krajewską, Ewę Zakrzewską i panią Alicję (wolontariuszkę, która pomogła przygotować kukiełki) oraz Urząd Miasta Olsztyna, który sfinansował w 80% tę inicjatywę (projekt został wybrany w ramach konkursu, pozostałą kwotę wyłożył zespół). Swój wkład mieli też rodzice, którzy m.in. pomagali w szyciu strojów do przedstawienia.

Przez dwa miesiące młodzi aktorzy uczyli się, jak wygląda praca nad spektaklami, wizytując placówki kulturalne i uczestnicząc w warsztatach. Odwiedzili Filharmonię Warmińsko-Mazurską, Olsztyński Teatr Lalek, BWA Galerię Sztuki i Hubertówkę Rity Kostki, gdzie poznawali warmiński folklor. Efektem ich pracy jest blisko półgodzinne przedstawienie, którego premiera odbyła się właśnie dzisiaj.
R E K L A M A
banner
- Irenę Kwinto wybraliśmy, ponieważ była naszą regionalną pisarką - wyjaśnia Edyta Markowicz, opiekun zespołu teatralnego. - Jej legendy i bajki są bardzo ciekawe i wartościowe. Legenda „O synku Jasinku i złotym ziarenku” niesie ze sobą pozytywne przesłanie, że warto pomagać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy samemu będzie się w potrzebie.

Kolejna okazja do obejrzenia występu młodych aktorów nastąpi już jutro. Dzieci zaprezentują swój spektakl na placu zabaw przy ulicy Zamenhofa (o godz. 17.00). Odbędą się także przedstawienia w Domu Pomocy Społecznej Kombatant, Zespole Placówek Edukacyjnych i Szkole Podstawowej nr 9. Autorzy przedsięwzięcia starają się również o zorganizowanie kolejnych spektakli pod koniec sierpnia, we wrześniu, październiku i listopadzie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~mama / 2015-07-09 07:19
Bardzo fajne przedstawienie. z przyjemnością obejrzała je cala moja rodzina. Dziewczynki były świetne. chociaż momentami było słabo słychac ( podwórko i to przy torach), to poprzez ich grę można było wszystko zrozumiec. Podobały mi się również te przejścia postaci z kukiełki w postac graną przez człowieka. Dzieci jeszcze wieczorem opowiadały, jak to Jasinek wyrzucił ziarenko. Świetnie! Dziękuję za umilenie wakacyjnego popołudnia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Przedstawienie teatralne „O synku Jasinku i złotym ziarenku”

»

08-07-2015

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl